ДАЦЮК МИКОЛА ПЕТРОВИЧ

Дата та місце народження: 24 лютого 1988 року

Дата та місце загибелі: 23 червня 2023 р. поблизу населеного пункту Рівнопіль Великоновосілківського району на Донеччині

Звання: солдат

Підрозділ: 31-тя Окрема  механізована бригада

Народився Микола Дацюк 24 лютого 1988 року. Дитячі та юнацькі роки провів у селі Колодяжне. У 1994 році Микола пішов у перший клас Колодяжненської ЗОШ І-ІІ ступенів. Там навчався до 2003 року. Після закінчення школи здобував освіту в Любарському професійно-технічному училищі.  Працював на будівництві, у Миропільському лісництві та  на підприємстві “Віват-09”.

У січні 2023 року пішов захищати рідну землю від окупанта. Солдат  Микола Дацюк проходив службу у 31-й Окремій  механізованій бригаді Сухопутних військ Збройних Сил України.

Микола був гарним сім’янином, люблячим батьком, вірним другом та надійним побратимом. Працьовитий, цілеспрямований, завжди готовий прийти на допомогу - таким Миколу пам'ятають  односельці.

28 червня 2023 р. прийшла сумна звістка про смерть Миколи Петровича. Наш Герой-земляк загинув під час виконання бойового завдання 23 червня 2023 р. поблизу населеного пункту Рівнопіль Великоновосілківського району на Донеччині.

Невтішними залишились дружина, двоє дітей, мама й тато.

Похований воїн на сільському кладовищі Колодяжного.

Коля працював на землі, виховував діточок Софійку і Тарасика, розбудовував з дружиною Русланою затишне обійстя і планував подальше життя. Клятий ворог перекреслив усе: двоє діток залишились без тата, якого так любили і чекали, опустіла оселя, опустіла душа люблячої дружини… Біль втрати частини себе оповив серце матері Галини Миколаївни… Ворожа зброя зруйнувала ще один Всесвіт…

Ми так чекали цього контрнаступу. Ми з такою надією мріяли якнайшвидше вигнати ворожу мразоту з рідної землі. Ми, хто живе на мирній території. Друга поспіль труна з синьо-жовтим прапором у Колодяжному приводить до тями: кожен метр звільненої Української землі рясно зрошений Українською кров’ю, кожен визволений населений пункт дається ціною безцінних життів наших Героїв! Пам’ятатимемо про це завжди!

Маленький Коля з мамою Галиною Миколаївною

Коля з сестричками

Микола в юності

На захисті України

З побратимом

Заупокійний молебень біля будинку воїна

Служба за упокій душі у Колодяжненській церкві

Колодяжне проводжає Героя в останню путь

Рідні загиблого біля його портрета у сквері пам'яті в Мирополі, 2023 р.