ЗДАНЕВИЧ БОГДАН ЮРІЙОВИЧ

Дата та місце загибелі: 27 квітня 2022 року, с. Дібрівне, Харківська область

Посада: розвідник-далекомірник

Підрозділ: 95-а ОДШБр

Богдан Зданевич народився в селі Мала Козара в багатодітній селянській родині. Юрій Вікторович та Людмила Петрівна мали трійко синів: Богдана, Василя та Артема.

З 2001 по 2009 рік наш Герой навчався в Малокозарській ЗОШ. У 2010 році вступив в Житомирський ПТУ №5.

З 2015 по 2016 роки був призваний та проходив службу в лавах Національної гвардії України.

З 2016 року  до 2022  працював єгерем у лісництві.

У 2021 році одружився. Разом з дружиною Вітою будували плани на майбутнє, мріяли про велику дружню сім’ю.

У спілкуванні Богдана відрізняла простота, щирість, тонке відчуття гумору, та водночас відповідальність за слова і вчинки, старанність і працелюбство.

Дізнавшись про повномасштабну агресію рф проти народу України, Богдан зовсім не вагався у виборі. Уже 25 лютого вступив до лав ЗСУ.

27 квітня, захищаючи рідну землю від рашистського ворога-окупанта, розвідник-далекомірник групи розвідки зенітного ракетно-артилерійського дивізіону військової частини А0281 Зданевич Богдан Юрійович загинув.

Під час оборонного бою підрозділів бригади з противником поблизу населеного пункту Дібрівне Барвінківського району Харківської області, внаслідок ворожого обстрілу танками та артилерії, Воїн отримав поранення, несумісні з життям.

Героєві назавжди залишиться 28.

Командування та побратими Богдана згадують про нього виключно з позитивного боку. Солдат зразково виконував свої функціональні обов’язки, був добре підготовлений фізично, мав високий рівень мотивації до військової служби та професійного самовдосконалення. До побратимів був ввічливим, чуйним, завжди допомагав вирішувати службові та особисті питання.

Проявивши мужність та героїзм, стійкість та рішучість, до останнього залишився вірним Військовій Присязі та Українському Народові.

Весна м’яко оповивала землю згорьованої України. Та в душі українців було так само зимно, як у лютому.

Мала Козара вперше ховала Героя. І, мабуть, такої кількості людей разом це маленьке село не бачило в своїй історії. Прощались і дякували за вільне життя на рідній землі.

Указом Президента України  №468/2022 «Про відзначення державними нагородами України» загиблого воїна з Миропільської громади Богдана Зданевича нагороджено орденом «За мужність»  ІІІ ступеня (посмертно).

Жителями с. Мала Козара та побратимами воїна ініційовано перейменування однієї з вулиць рідного села Богдана на його честь. Згідно з процедурою, громадські слухання відбудуться у листопаді 2023 р.

Людмила Петрівна з синочками

Дитячі роки Богдана

Щасливе подружжя Богдан та Віта

Смажена картопля на польовій кухні - улюбена страва воїнів

На захисті України

Миропільщина на колінах зустрічає Героя

Похоронна процесія

Прощання з воїном

Рідні біля портрета Богдана у сквері пам'яті у Мирополі, 2023 р.. 29.08.2023 р.