Звіт про внутрішню оцінку якості соціальних послуг Комунальної установи «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миропільської селищної ради»

Відповідно до статті 11 Закону України «Про соціальні послуги» та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020р. №449 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг» наказом № 17 від 23.06.2020. було розпочато внутрішню оцінку якості соціальних послуг, яка проводилася з 23.06.2020 по 24.07.2020 р., створено постійно діючу комісію з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, призначено відповідальну особу,  затверджено план організації і проведення даного заходу.

Для проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг залучено весь колектив Територіального центру та 79% підопічних (всього обслуговуюся 509 громадян у відділенні денного перебування, 108 – у відділенні соціальної допомоги вдома).

Кількісні показники:

На початку року надійшло дві скарги від підопічної  Цурик Г.М. з                 с. Печанівка. Це питання було вивчено та зроблено відповідні висновки. Отримувачі соціальних послуг в цілому задоволені якістю наданих послуг. Спостерігається позитивна динаміка фізичного, психологічного та емоційного стану підопічних. Працівники Територіального центру мають відповідну фахову освіту.

Показники кількісні

Від 0% до 20%

Від 21% до 50%

Від 51% до

Кількість скарг та

результат їх розгляду

Показники кількісні

Від 0% до 50%

Від 51% до 79%

Від 80% до

Кількість задоволених

звернень про отримання соціальної послуги

Кількість соціальних

працівників, які

мають відповідну фахову освіту

«добре»

Відповідність встановлених показників якості отриманим під час контролю

Якісні показники:

В КУ «ТЦСО» на кожного  підопічного заведено справу, де знаходяться всі необхідні документи, які вчасно переглядаються. Визначені індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги,  створені індивідуальні плани, що відповідають індивідуальним потребам.

Рішення щодо надання соціальної послуги приймаються у встановлений термін, після чого  складається та підписується договір про надання соціальної послуги. Терміни надання соціальної послуги відповідають зазначеним у договорі.

Територіальний центр розташований на центральній вулиці селища Миропіль в двоповерховому адмінприміщені, яке відповідає санітарним та протипожежним вимогам. В цьому приміщенні також  знаходиться відділення денного перебування.  В установі зроблений косметичний ремонт, всі вікна та вхідні двері замінені на енергозберігаючі. Є все необхідне обладнання та оргтехніка, підключено інтернет.

Штатний розпис сформовано відповідно до законодавства. Затверджені посадові інструкції, інструкції з охорони праці, особисті медичні книжки. На кожного працівника сформовано особову справу. Наявні плани роботи та відповідні графіки. Соціальні робітники (а їх вісім) забезпечені обладнаними велосипедами, літнім та зимовим взуттям і спецодягом.

Пріоритетом в роботі працівників Територіального центру є повага до отримувачів соціальних послуг, ввічливе та гуманне ставлення, дотримання професійних та етичних норм і принципів.

В Колективному договорі працівникам передбачено заохочення та безкоштовний проїзд у громадському транспорті.

Відділенням соціальної допомоги вдома надається  22 послуги, відділенням денного перебування – 29 послуг. Крім того, населенню Миропільської ОТГ надається допомога в оформленні документів на субсидію для передачі їх органам соціального захисту. В адмінприміщенні Терцентру функціонує сервісний центр Пенсійного Фонду України, Пункт прокату технічних засобів реабілітації, «Острів милосердя», де можна придбати безкоштовно вживаний одяг, взуття, тощо. Також функціонує «Фітобар», в якому кожен підопічний має змогу   безкоштовно оздоровитись лікувальним чаєм.

Показники якісні

Від 80% до 100%  (добре)

Від 51% до 79%

(задовільно)

Від 0% до 50%

(незадовільно)

Адресність та

індивідуальний підхід

Результативність

Своєчасність

Доступність

Повага до гідності

отримувача соціальної

послуги

Професійність

-

Територіальний центр створено не так давно, тому є ряд питань, які потрібно вирішувати: підвищувати кваліфікацію працівників з залученням фахівців,  активніше проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення,  продовжувати роботу з наглядної інформації та завершити облаштування спортзалу.

Миропільська ОТГ складається із восьми населених пунктів. Належного сполучення між ними немає. Для того, щоб послуги відділення денного перебування були доступними усім бажаючим, виникає потреба у транспортному засобі , якого в Територіальному центрі поки що немає.

Але найважливіше – це проводити плідну роботу щодо виявлення громадян з обмеженими фізичними можливостями, які перебувають в складних життєвих обставинах та досягати позитивних змін в житті підопічних.