РУДЕНКО ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ

Дата та місце народження: 24 березня 1972 р., смт. Миропіль.

Дата та місце загибелі: 4 липня 2022, н.п. Мазанівка, Донецька обл.

Звання:сержант

Посада: командир відділення кулеметного взводу

Підрозділ: 95 ОДШБр

Володимир народився 24 березня 1972 року. З 1979 по 1989 рік навчався у Миропільській школі № 1, після чого закінчив Житомирське ПТУ, здобувши професію тракториста.

У 1990 - 1992 рр.. проходив строкову службу у лавах армії. Згодом підписав контракт та служив у 95-й бригаді. Брав участь у миротворчій місії в Нагірному Карабасі. Ще з молодих років Володимир був вірний військовій службі, відчайдушно протистояв ворогові, сміливо рвався до бою і постійно підтримував бойовий дух побратимів.

Володимир ніколи не сидів без роботи: працював на Полонському фарфоровому заводі, Миропільській паперовій фабриці, у колективному селянському господарстві, а деякий час і на підприємстві у Чехії. Мав трьох дітей.

У березні 2022 року Володимиру виповнилося 50, а вже у квітні він добровільно пішов захищати Батьківщину до лав ЗСУ. Бойові завдання виконував у складі кулеметного взводу 95-ї ОДШБр. Був командиром відділення.

Декілька слів про Героя від командира військової частини, в якій Володимир ніс службу: «В бою за нашу Батьківщину, виявивши стійкість та мужність, героїчно загинув у н.п. Мазанівка Донецької області… За час служби зарекомендував себе лише з позитивного боку. Функціональні обов’язки виконував відмінно, користувався авторитетом у колег та підлеглих. Мав добрий рівень мотивації до військової служби та професійного самовдосконалення. Намагався підтримувати високий моральний дух у підрозділі. Проникався проблемами оточуючих. З розумінням ставився до питань, що виникали та враховував їх».

Спекотний липень. Наші Захисники титанічними зусиллями стримують загарбників на сході… Та декого керівництво відпускає до Мирополя провести в останню путь побратима, товариша, командира… Вони віддають шану його пам’яті та обіцяють помститися… Серед військових - молоді племінники Володі, які, попрощавшись із дядьком, повернуться на фронт і продовжать звільняти рідну землю від нечисті. Люди моляться за Царство небесне для загиблого Героя і просять у Бога захисту для всіх, хто захищає Батьківщину.

Указом Президента України  № 218/2023 від 13 квітня «Про відзначення державними нагородами України», за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку сержанта Руденка Володимира Миколайовича нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Нагороду отримала мама Олена Володимирівна від керівника 8-го відділу Житомирського РТЦК та СП 14 серпня 2023 року.

1 жовтня 2023 року на стіні Миропільського ліцею відкрито меморіальну дошку на знак вшанування пам’яті Героя, який навчався у закладі.

Володимир у кабінеті фізики

Випускник Миропільської школи № 1

Студентські роки

Фото від Володимира рідним. Ізяслав, 20.04.1991