Спасо-Преображенська храм Православної церкви України у Мирополі
Спасо-Преображенська храм Православної церкви України у Мирополі розташований по вулиці Артема Кирилюка (у Старому Мирополі, мікрорайоні селища, що до 1958 року був окремим населеним пунктом)
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ НА КАРТІ
З історичної літератури дізнаємося, що у 19 ст. церква у Старому Мирополі була освячена в ім’я перетворення Господнього. Коли і ким збудована невідомо. Метричні книги велися з 1800 року. Приписано 28 десятин землі. До приходу відноситься с. Химрич. З 1862 року працює церковно-приходська школа. З 1886 року – священик Олексій Якович Радецький.
Про історію релігійної громади у Старому Мирополі розповідає Антатолій Кухарук у книзі «Мій рідний Миропіль».
Старомиропільська церква була дерев’яною, стояла на Поповій горі (на високих глиняних горах), біля злиття двох річечок Оліївки і Чоботівки.
Священниками були Петро Багриновський (1875 – 1885 рр..), Михайло Пушкін (1927 – 1935 рр..)
Воду на Водохреща святили на річці Оліївці. Хлопці вирубували в льоду хрест, священник освячував воду, люди набирали воду в посуд, дівчата вмивалися нею.
В 1935 році церква була розібрана. Розбирав переселенець Найдьонов. З церковного матеріалу зведено клуб.
Церкву Київського патріархату було відкрито в Мирополі 4 грудня 2008 року у приміщенні купленої прихожанами хати Ростислава Буслюка.
Ініціатором був настоятель Колодяжненської церкви Ковтас Михайло Миколайович. Він організував людей на ремонт та благоустрій приміщення під церкву. З усієї округи знесено ікони. За кошти прихожан встановлено огорожу. Перед церквою встановлено хрест.
Старостою обрано Веретельник Тетяну Василівну, касиром – Шилюк Галину Іванівну.
Згодом за кошти прихожан перекрили дах, облаштували фасад.
19 серпня 2008 року була проведена перша Божественна літургія.
На сьогодні настоятелем церкви є Гуртовський Ярослав Ярославович – отець Никон.
Православна церква України набуває дедалі більшої популярності серед православних вірян, особливо після повномасштабного вторгнення окупантів. Відспівування загиблих Героїв-земляків у переважній більшості відбувається настоятелем цього храму.
Щирі молитви рідною мовою за перемогу України та за волю народу і мир на Батьківщині надихають вірян та дають сили боротися!
Ікона в храмі, написана місцевим художником-аматором (фото 2015 р.)