Поклонний Хрест у Дертці

18 жовтня 2020 року єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій відвідав  с. Дертка на запрошення настоятеля місцевої громади ієрея Ростислава та жителів села, щоб освятити місце для побудови храму.

Архіпастр Житомирщини звершив чин освячення хреста та місця для будівництво храму, який був зруйнований комуністичною радянською владою.

За богослужінням владиці співслужили настоятель громади ієрей Ростислав, благочинний Романівщини протоієрей Іоан Майка та запрошене духовенство.

У молитві, також, взяли участь представники місцевої православної громади.

Після чину освячення, єпископ Паїсій звернувся до присутніх з архіпастирським словом та подякував місцевій громаді за бажання побудови храму у власному селі. Владика закликав віруючих гуртуватись навколо будівництва та єднатись в лоні Православної Церкви України і будувати храми для спасіння наших душ.

Також, зі словами подяки за візит та освячення місця для побудови храму до владики звернулись настоятель громади та благочинний Романівського району.

Варто відмітити, що бажання відбудувати храм у громади було уже давно, проте жителі села вирішили його втілити в життя після отримання автокефалії для України, щоб згуртувати громаду навколо Єдиної Помісної Православної Церкви України.

Джерело: http://saint.in.ua/yeparhialni-novini/ochilnyk-yeparhiyi-osvyatyv-mistse-dlya-pobudovy-hramu-v-romanivskomu-rajoni/

В Україну прийшла страшна біда –  велика війна: будівництво храму відтерміновується. Але мешканці села свято вірять, що після перемоги нашого народу над окупантом, вони обов’язково матимуть свою церкву.

Біля хреста відбуваються богослужіння, освячення великодніх кошиків, води та інші чини. Лунають молитви за збереження незалежності України, волю її народу, за Воїнів-Захисників, які боронять нашу Батьківщину.