ГОРБАТЮК ПЕТРО МИХАЙЛОВИЧ

Дата народження: 31 грудня 1980 року, с. Пилипо-Кошара

Дата загибелі: 24 лютого 2022 року.

Звання: полковник

Посада: командир військової частини 3077 Національної Гвардії України з 01.11.2016.

Петро Михайлович народився в с.Пилипо-Кошара 31 грудня 1980 року.

Наш Герой закінчив Оженинський ліцей імені Тараса Григоровича Шевченка на Острожчині (Рівненщина). Отримавши вищу військову освіту, гідно пройшов шлях до полковника. Мешкав зі своєю щасливою родиноя: дружиною та двома доньками - у Вишгороді на Київщині, де і дислокувалася частина, якою він керував.

Заступник Петра Михайловича не міг підібрати слів, аби виразити рівень офіцерської честі та щирої людяності свого командира, і без перебільшень стрверджував, що про такого командира мріяли б усі військовослужбовці.

О 05:30 24 лютого полковник Петро Горбатюк отримав інформацію про початок повномасштабної військової агресії росії та ракетні удари противника. Негайно прибув у військову частину та подав сигнал «Бойова тривога», після чого організував заходи щодо переведення військової частини на функціонування в умовах особливого періоду, евакуацію особового складу, озброєння, військової техніки та майна зв’язку.

Завдяки правильним, рішучим діям і прийнятим рішенням щодо евакуації та передислокації в запасні райони розосередження, не було допущено загибелі особового складу, знищення зброї та військової техніки.

Близько 05:57 полковник Петро Горбатюк здійснив доповідь командувачу Національної гвардії України з пункту управління, але через кілька хвилин внаслідок вибуху від влучання балістичної ракети «Іскандер» по приміщенню штабу сам героїчно загинув.

У ході проведення належних заходів полковник Петро Горбатюк подав приклад самовідданого виконання військового обов’язку, ціною власного життя не допустив втрат особового складу і техніки.

Похований у Пилипо-Кошарі, на своїй малій Батьківщині.

Невтішними у скорботі залишились мама, дружина та доньки.

Побратими часто навідуються до місця поховання свого командира і згадують полковника як справжнього лідера, справедливого керівника, надійного друга. Петро Михайлович був щирою, чуйною глибоко віруючою людиною, намагався зарадити і допомогти усім, хто звертався з будь-якими проблемами.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі полковника Горбатюка Петра Михайловича Указом Президента України від 17.04.2022 № 254 нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

23 березня 2023 р. в Оженинському ліцеї імені Тараса Григоровича Шевченка на Острожчині відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки на честь загиблого полковника Петра Михайловича Горбатюка, який був випускником цього навчального закладу.

За жертовне служіння задля збереження Божого дару свободи та незалежності капелан військової частини нагородив медаллю ПЦУ «Хрест «Свободи» Горбатюка Петра Михайловича посмертно та передав нагороду матері.

Допис побратимів на сторінці частиниу ФБ

Військова частина 3077 Національної гвардії України

31 грудня 2022 р. ·

З Днем народження, Петре Михайловичу!

Ти в нашім серці❤️ назавжди:

Для когось командир🧑🏻‍✈️, для когось син,

Для кого чоловік, а кому батько.

Кому був просто друг, для когось дядько,

Для когось свій, колега🪖 чи знайомий,

Та завжди перший у строю.

Самосвідомо, стояв🛡️ за неньку Україну🇺🇦,

За рідну землю і безстрашну Батьківщину.

За рідний дім і за сім'ю, і за свободу.

За волю України🇺🇦— канув в воду🕯️.

Та не забули ми і не дамо забути,

Усе добро, що ти робив в часи важкої скрути.

І твердо вірив у синів і доньок жовто-блакитної країни🇺🇦,

За це тобі низький уклін, від нашої військової частини.

Петро Михайлович з особовим складом у музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» в селі Нові Петрівці, січень 2020 р.

Командир на заході складання Військової присяги на вірність українському народові молодим поповненням військової частини 3077, січень 2020 р.

Фото з документів Петра Михайловича

Заупокійний молебінь у Петро-Павлівській церкві с. Пилипо-Кошара

Поховання Героя на малій Батьківщині, 07.03.2022 р.

Салют слави та пам'яті

Нагороди полковника Петра Горбатюка, що вціліли у його кабінеті після ракетного обстрілу

Місце поховання Героя

Відкриття меморіальної дошки в ліцеї с. Оженин на Рівненщині, де навчався загиблий воїн