Поклонний хрест на Кам'янці (Миропіль)

МІСЦЕРОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ

Миропільчани пригадують, що поклонний хрест на роздоріжжі Кам’янки (мікрорайону Мирополя, який до 1959 року був окремим селом,) був встановлений громадою селища у 1993 р. неподалік цього місця, де була розташована Кам’янецька церква в ім’я Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Дерев’яна церква з дзвіницею була збудована 1782 року. За церквою рахувалося 3 дес. землі під садибою, 30 дес. ріллі, 8,9 дес. лісу. До приходу було віднесено с. Котюжинці. На 1888 рік священником був Григорій Феодосійович Струтинський.

1935 року храм було знищено.

Поклонний хрест при встановленні являв собою дерев’яну споруду заввишки 4,5 м, оздоблену іконою Святої мучениці Параскеви-П’ятниці, покровительки полів та худоби, та символами розп’яття Христа: драбиною, кліщами, списом, губкою і молотом.  Хрест завжди прикрашався рушниками, квітами, стрічками.

У 2021 році сталася прикра подія – дорожньо-транспортна пригода, що призвела до руйнування хреста. На щастя, ніхто не постраждав, і люди вірили, що саме Хрест оберіг подорожніх.

Зовсім скоро було встановлено нову споруду.

Це, перш за все, символ християнства, перемоги віри над зневір’ям. Безперечно, це оберіг селища від хвороб, війн, стихійних явищ і від нечистої сили. Це своєрідний дороговказ для подорожуючих, благословення на щасливу дорогу. А також це засіб об’єднання усіх вірян, адже як під час встановлення, так і на сьогодні фігура шанується прихожанами різних конфесій: православними, греко-католиками та римо-католиками.