ДАШКОВЕЦЬ ДМИТРО ДМИТРОВИЧ

Дата та місце народження: 26 березня 1983 р., смт Миропіль.

Дата та місце загибелі: 12 серпня 2019 р. помер від поранення, отриманого в районі Широкіного Донецької області.

Звання: Сержант.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 1-й окремий батальйон морської піхоти (36-а окрема бригада морської піхоти).

Народився Дмитро 26 березня 1983 року у багатодітній родині в Мирополі. З 1990 по 2001 рік навчався в Миропільській загальноосвітній школі № 2. Був дуже активним, допитливим, фізично розвиненим учнем.

Дмитро Дашковець – фаховий військовий. У 2001 році проходив строкову службу у 95 аеромобільній бригаді, у 2003 році проходив навчання миротворчих місій ООН в Польщі, а у 2004 році з миротворчою місією ніс службу в Іраці. У 2005 році проходив навчання та обмінювався досвідом у США. Загалом взяв участь у понад 10 міжнародних навчаннях.  Був інструктором з підготовки особового складу до миротворчих місій ООН. Здійснив понад 100 стрибків з парашутом. Під час війни у 2015 входив до складу рятувально-парашутно-десантної групи спецпризначення, у 2016 проходив службу на Сході України у складі 25-ї ОПДБр. 2019 відряджений до бригади морської піхоти в зону ООС.

9 серпня 2019 року, перебуваючи на позиціях в районі с. Широкине (Волноваський район, Донецька область), отримав поранення під час несення служби. В критичному стані був доставлений до обласної клінічної лікарні ім. Мечнікова в м. Дніпро, де лікарі протягом трьох діб намагались врятувати йому життя. 12 серпня воїн помер, не приходячи до тями.

"Він не просив про допомогу. Його поранення не було сумісне з життям. Його мозок зруйнований, тотальна ішемія, кістки черепа розламані на частини. Біля селища Широкіне куля Дмитру увійшла в лоб і вийшла через потилицю. Тиск по нулях, очі нерухомо дивляться в стелю кома ІІІ. Лікарі Мечникова, сподіваючись на диво, не залишали бійця, підключивши всі апарати стеження, коригуючи всі життєві функції, ШВЛ... Жорстокий світ безвиході. Все руйнується, коли обривається життя", - написав головлікар лікарні Мечникова.

Похований воїн на кам’янецькому кладовищі у Мирополі.

2 серпня відбулося нагородження 109 жінок Житомирщини, сини і доньки яких загинули, захищаючи незалежність і суверенітет України. Орден матері загиблого бійця АТО –  унікальна нагорода, яка започаткована Всеукраїнською громадською організацією «Країна» та виготовлена завдяки спільним зусиллям  бійців АТО, волонтерів, ювелірів, дизайнерів і виробників. Серед нагороджених – Стельмах Галина Андріївна, мама загиблого Героя Миропільщини. Жінка отримала відзнаку саме на роковини загибелі сина.

6 грудня відбувся мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки Дашковцю Дмитру Дмитровичу. Пам’ятний знак розміщено на стіні Миропільської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів, де з 1990 по 2001 роки навчався загиблий воїн.

Дмитро був палким шанувальником футболу, входив до складу команди ФК “Миропіль”. Щорічно на його честь та на честь усіх загиблих воїнів захисників Клуб влаштовує футбольні турніри.

Дитячі фото Діми

Дмитро у складі команди ФК "Миропіль"

Миротворчі місії ООН

Дмитро у цивільному

Миропіль на колінах зустрічає загиблого Воїна

Плакало небо. Поховання воїна. 15.08.2019 р.

Прощання побратимів

Заупокійний молебень на місці поховання

Портрет Дмитра на дошці Слави у Романові

Мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки

Меморіальна дошка на фасаді Миропільської гімназії

Мама Дмитра Галина Андріївна отримала Орден матері загиблого бійця АТО

Мама та племінник загиблого воїна біля його портрету у сквері пам'яті в Мирополі, 2023 р.