БАБІЙ ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Дата та місце народження: 17 квітня 1969 р., смт Миропіль

Дата та місце загибелі: 13 листопада 2015 р., смт Верхньоторецьке, Ясинуватський район, Донецька область

Звання: старший солдат

Посада: старший стрілець

Підрозділ: 53-я окрема механізована бригада

Народився Бабій Віталій Володимирович 17 квітня 1969 року в селищі Миропіль. З 1976 по 1986 роки навчався у Миропільській школі № 1 (нині - Миропільський ліцей), після чого закінчив Понінківське ПТУ № 2 за спеціальністю паперовик-інженер. Військову строкову службу проходив у автобаті ГРВ у Німеччині. Після служби працював на Миропільській паперовій фабриці, згодом - у колективному господарстві.

26 січня 2015 року Баранівсько-Романівським об’єднаним районним військовим комісаріатом мобілізований до лав Збройних Сил України. Пройшов військову підготовку в навчальному центрі. Служив старшим стрільцем 53-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина В0927, міста Сєвєродонецьк/Лисичанськ Луганської області).

13 листопада 2015-го Віталій Бабій загинув, зазнавши важкого поранення під час мінометного обстрілу терористами поблизу Верхньоторецького Ясинуватського району Донецької області.

18 листопада 2015 року похований в Мирополі на Старомиропільському кладовищі.

24 серпня 2016 року на День Незалежності в Миропільському ліцеї відкрито меморіальну дошку Віталію Бабію.

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Вулицю в Мирополі, на якій жив Віталій Бабій, названо на його честь.

Це була друга воєнна втрата Мирополя. Односельці згадували Віталія як звичайного мирного селянина: землероба, працелюба. І розуміння того, що саме такі звичайні люди захищають тебе, твоїх дітей, твою домівку, аби орда не дійшла сюди, гірким болем стискала груди, і водночас давала натхнення на супротив, допомогу воїнам, єднання народу.

На захисті України

Стенд пам'яті Віталію Бабію в Миропільському історико-краєзнавчому музеї

Похоронна процесія на Старому Мирополі

Поховання загиблого воїна