ГРИГОРОВИЧ ОЛЕКСАНДР ВАЛЕНТИНОВИЧ

Дата та місце народження: 2 квітня 1979 р., с. Печанівка.

Дата та місце загибелі: 24 липня 2014 р., с. Семигір'я, Бахмутський район, Донецька область.

Звання: старший солдат.

Посада: радіотелефоніст.

Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада.

Народився Григорович Олександр Валентинович 2 квітня 1979 року в селі Печанівка. У 1994 році закінчив 9 класів місцевої загальноосвітньої школи. Однокласники згадують хлопця дружелюбним, цілеспрямованим, здібним до навчання. Згодом навчався у Чорторийському технікумі, після якого проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України.

Останні 10 років разом з дружиною та сином мешкав у місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Працював монтером залізничної колії Публічного акціонерного товариства «АрселорМіттал Кривий Ріг».

13 квітня 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. Служив радіотелефоністом зенітно-артилерійського взводу 3-го механізованого батальйону 93-ї окремої гвардійської механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А1302, селище міського типу Черкаське Новомосковського району Дніпропетровської області).

З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України.

24 липня 2014 року на блокпост біля селища Новолуганське Бахмутського району Донецької області, де ніс службу старший солдат Григорович, був здійснений напад бойовиків. Диверсійна група терористів під’їхала на машині та відкрила кулеметний вогонь. В ході бою при відбитті атаки бойовиків Олександр Григорович загинув.

1 серпня 2014 року похований на кладовищі села Печанівка.

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Залишились дружина, син і мама.

8 жовтня 2014 року в м. Кривий Ріг на фасаді будинку, де останніх 10 років проживав Олександр з родиною, відкрили меморіальну дошку на честь Героя.

1 вересня 2015 року в селі Печанівка на будівлі загальноосвітньої школи, де навчався Герой відкрито меморіальну дошку.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 4, місце 5.

Маленький Сашко з татом Валентином Анатолійовичем, мамою Тетяною Миколаївною та сестричкою Ларисою, 1986 р.

Олександр з класом, 1994 р.

Щаслива молода сім'я дочекалися первістка Дмитра, 2006 р.

У цивільному

Олександр з друзями на відпочинку

На захисті України

Відкриття меморіальної дошки у Кривому Розі

Меморіальна дошка на фасаді будинку у Кривому Розі

Відкриття меморіальної дошки на стіні школи в Печанівці

Меморіальна дошка на стіні Печанівського ліцею

Мамі загиблого воїна Тетяні Миколаївні вручили орден сина

Матері Тетяні Миколаївні вручили Знак народної пошани, 2017 р.

Вшанування пам'яті Олександра військовими, 2020 р.

Мама загиблого воїна Тетяна Миколаївна біля портрета сина у сквері пам'яті в Мирополі