Рішення сесій №6 «Про затвердження Програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб в Миропільській територіальній громаді на 2025 рік»
Скликання: | 8 скликання |
Сесія: | 53 сесія |
Тип документу: | Рішення сесій |
Дата: | 06.12.2024 |
Номер документу: | 6 |
Назва документу: | Про затвердження Програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб в Миропільській територіальній громаді на 2025 рік |
Прикріплені файли: |
МИРОПІЛЬСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
чергова 53 сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
від 06 грудня 2024 року с-ще Миропіль №6
Про затвердження Програми соціальної
підтримки внутрішньо переміщених осіб
в Миропільській територіальній громаді на 2025 рік
Керуючись Конституцією України, відповідно до статей 26, 38, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» № 1706/VII, беручи до уваги Указ Президента від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), з метою забезпечення потреб та здійснення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб та/або евакуйованих осіб, які прибули з інших областей, де ведуться бойові дії, селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб в Миропільській територіальній громаді на 2025 рік (додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, комунальної власності, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, земельних відносин, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, екології, охорони пам’яток історичного середовища та благоустрою.
Селищний голова Світлана ВЛАСЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням 53 сесії 8-го скликання
від 06 грудня 2024 року №6
Програма з соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб в Миропільській територіальній громаді на 2025 р.
Паспорт програми
1. Назва:
Програма з соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб в Миропільській територіальній громаді на 2025 р. (далі – Програма).
2. Ініціатор Програми:
Миропільська селищна рада Житомирського району Житомирської області
3. Розробник:
Соціально-гуманітарний відділ Миропільської селищної ради
4. Відповідальні виконавці:
Соціально-гуманітарний відділ Миропільської селищної ради
5. Учасники Програми
Структурні підрозділи Миропільської селищної ради та виконавчого комітету, установи та організації Миропільської селищної територіальної громади.
5. Термін реалізації програми:
2025 рік
6. Бюджети, які беруть участь у виконанні Програми:
Місцевий бюджет Миропільської селищної ради та інші джерела фінансування, не заборонені законодавством
7. Загальний обсяг фінансування Програми:
В межах фінансового ресурсу
І. Загальна характеристика програми
В основу Програми покладено принцип об'єднання зусиль структурних підрозділів селищної ради та виконавчих органів, установ та організацій Миропільської селищної територіальної громади щодо вирішення нагальних потреб для внутрішньо переміщених осіб (далі -ВПО), які мають гостру потребу в соціальній допомозі.
Програмою передбачені заходи, що здійснюються на місцевому рівні з метою соціальної, матеріальної підтримки ВПО, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем.
ІІ. Проблеми, на розв'язання яких спрямована програма
Бойові дії та тимчасова окупація частини територій України призвела до руйнування значної кількості житла громадян України та порушення фундаментальних прав людини таких, як життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість, безпека тощо. У зв'язку з проведенням військових дій значна кількість ВПО перемістилась на територію, яка підконтрольна українській владі, в тому числі територію Миропільської територаільної громади.
Соціальні допомога та захист ВПО є одним з основних та найважливіших питань, оскільки значна частина – це діти та особи похилого віку.
Більшість ВПО потребують значної уваги з боку органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань тощо. Пріоритетним напрямом у політиці щодо захисту прав ВПО повинне стати прийняття середньострокових рішень, спрямованих на забезпечення житлом, працевлаштування, соціальний захист, доступ до освіти, медичної допомоги, відновлення документів, залученості до прийняття рішень на місцевому рівні, що значним чином сприятиме інтеграції ВПО у громадськість територіальної громади.
Розв’язання існуючих проблем потребує розробки та реалізації Програми, здійснення всіх належних та доступних заходів для розв’язання проблем, пов’язаних з негативними наслідками внутрішнього переміщення.
ІІІ. Мета програми
Програму розроблено з метою:
- зменшення соціальної напруги серед ВПО у зв’язку зі складністю соціально-економічної ситуації, яка склалася;
- сприяння подальшій інтеграції ВПО через усунення перешкод у реалізації їх прав та основоположних свобод;
- забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг;
- забезпечення належних умов життєдіяльності, вирішення питань забезпечення тимчасовим або соціальним житлом;
- надання ВПО матеріальної допомоги як таким, що потрапили у складні життєві умови;
- сприяння в працевлаштуванні тощо.
ІV. Шляхи виконання програми
Програма спрямована на поступове вирішення основних проблем та підвищення рівня соціального захисту ВПО.
З метою виконання Програми розроблено Заходи з реалізації Програми з соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб в Миропільській селищній територіальній громаді на 2025 р. (додаток 1).
Заходи здійснюються за напрямками:
- інформаційно-правове забезпечення – підвищення рівня інформованості серед ВПО та надання їм правової допомоги;
- соціального захисту – здійснення соціальної роботи установами громади, які надають соціальні послуги внутрішньо переміщеним сім’ям для здійснення соціального супроводу;
- медичного обслуговування – збереження здоров’я ВПО, створення умов для отримання послуг з охорони здоров’я;
- надання освітніх послуг – забезпечення сприятливих умов для навчання дітей внутрішньо переміщених осіб у закладах освіти; забезпечення психологічного та соціально-педагогічного супроводу дітей, у тому числі з особливими освітніми потребами; охоплення дітей із сімей ВПО різними формами позашкільної освіти;
- забезпечення ВПО гарячим харчуванням – придбання продуктів для організації гарячого харчування для внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб;
- придбання засобів гігієни та медикаментів для ВПО та евакуйованих осіб;
- здійснення заходів щодо створення належних умов для тимчасового проживання внутрішньо переміщених та/або евакуйованих осіб у місцях для їх компактного проживання (в тому числі проведення поточного ремонту будівель, приміщень комунальної форми власності та придбання матеріалів для проведення поточного ремонту, обладнання, предметів та інвентарю).
V. Ресурсне забезпечення
Фінансове забезпечення заходів, передбачених цією Програмою, проводиться за рахунок коштів місцевого бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.
VІ. Очікуваний результат
Результатом реалізації Програми сприятиме:
- реалізації державної та регіональної політики у сфері соціального захисту ВПО;
- вирішення соціально-побутових питань, пов’язаних з організацією тимчасового проживання, медичного обслуговування, освітніх послуг, працевлаштування;
- розбудова соціальної згуртованості, підвищення рівня соціально-економічного розвитку і стійкості територіальної громади;
- підвищення активної ролі ВПО у житті Миропільської селищної територіальної громади.
VІІ. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координацію та контроль за ходом виконання Програми здійснює Миропільська селищна рада.
Секретар ради Ольга ГОЛЯКА