Міжнародний день пам'яті Чорнобиля

Дата: 26.04.2019 10:07

26 квітня 2019 року в Україні відзначають 33-ю річницю Чорнобильської катастрофи.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС внаслідок техногенної катастрофи було зруйновано реактор 4 енергоблоку. Радіоактивні речовини, що потрапили в повітря, розсіялися не тільки над Україною, а й багатьма країнами Європи. Із перших днів ліквідатори самовіддано взялися долати цю катастрофу, не замислюючись над загрозою власному життю. Назавжди втрачене здоров’я, загублені життя – ось ціна, якою вдалося ліквідувати пожежу на станції. 30-кілометрова територія навколо ЧАЕС стала пусткою. Наслідки Чорнобильської катастрофи ще багато десятиліть нагадуватимуть про небезпеку проведення некотрольованих технічних випробувань та необхідність запобіжних заходів під час освоєння мирного атому.