Миропільська територіальна громада
Житомирської області

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Дата: 17.11.2021 09:43
Кількість переглядів: 689

Фото без опису

Кожна дитина потребує тепла і захисту батьків, проживання й виховання в родині. Тільки в люблячому сімейному оточенні з маленької дитини формується повноцінна особистість. На жаль, в усьому світі є діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, і наша країна не виключення. Це діти без батьківської любові та турботи.

На території  Миропільської ТГ проживає  1187 дітей. Соціальна підтримка дітей є важливим напрямком роботи громади, тому захист прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є пріоритетом у роботі Служби у справах дітей Миропільської селищної ради.

     Шукаємо сім’ї  для роботи патронатними вихователями. які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

     Якщо Ви маєте досвід виховання власних дітей, проживаєте на території Миропільської громади, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

    Перевага сімейного патронату в тому, що він спрямований на захист дітей, які ще статусу сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, не мають. Тобто тут треба працювати на випередження, щоб дитина такий статус і не отримала ніколи. Ще одна перевага цього проекту в тому, що він швидко діючий: протягом доби можна влаштувати дитину в сім’ю.

     Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у патронатну сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.

    Сім’я патронатного вихователя – це родина, в якій один із її членів, на професійній основі, виконує обов’язки патронатного вихователя.

  Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка); проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

 Про грошове забезпечення, яке отримує патронатний вихователь.

 Соціальні виплати патронатному вихователю - 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 3842 грн. (1921х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 4790 грн. (2395х2).

 Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11350 грн.) (2270х5). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність  у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.

Таким чином, мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 15 тис. грн.

     Якщо Ви не є байдужими та маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до Служби у справах дітей Миропільської селищної ради, що за адресою: вул. Центральна,38, смт.Миропіль, Житомирський р-н, Житомирська обл.., 13033, тел.: (04146) 9-53-08


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь