Щодо затвердження офіційної символіки громади
Шановні мешканці громади!
У грудні цього року виповнюється п’ять років з дня утворення Миропільської територіальної громади. Завдяки кропіткій праці, наполегливості та цілеспрямованості керівництва і депутатів селищної та сільських рад, а також громадських активістів наша громада однією із перших в області підтримала політику децентралізації та окреслилась на карті України. І ми цим повинні пишатися.
Але, на жаль, за всі роки життєдіяльності громади не було затверджено її офіційної символіки. Ми й досі живемо під чужим гербом, а прапора взагалі не існує. Процес розробки ескізів герба та прапора – складний, довготривалий і суперечливий. Було кілька спроб, та безрезультатно... І все ж ми повинні затвердити офіційні символи як відображення нашої історичної, культурної, соціально-економічної та духовної єдності.
Селищна рада звернулась за допомогою у вирішенні цього питання до спеціалістів, адже і герб, і прапор мають втілювати не лише наше бачення, але й відповідати правилам геральдики та вексилології.
На основі відомостей про місцеві особливості Мирополя та сіл громади були створено ескізи герба і прапора Миропільської територіальної громади. Малюнки та опис до них розміщено нижче. А також надано геральдично-вексилологічну експертизу цих проєктів Українським геральдичним товариством.
Проєкт рішення про затвердження офіційної символіки винесено на сесію, яку заплановано на 23 грудня.
Якщо у Вас є ОБГРУНТОВАНІ пропозиції щодо ескізів герба та прапора, звертайтесь до селищної ради усно або письмово. На засіданнях постійних комісій та на самій сесії ці пропозиції будуть розглянуті.
Ескіз Герба
Гербом є золотий закруглений щит із зеленою вигнутою основою, обтяженою срібно-синьо-срібним хвилястим поясом, увінчаною синім лапчастим хрестом із подовженим нижнім кінцем, у серцевині якого – золота гранована восьмипроменева зірка, а вгорі – синя підкова ріжками вгору; справа із основи виходить зелена дубова гілка, а зліва – три зелені колоски. Щит обрамований брунатним картушем, увінчаним мурованою короною; знизу – червоне число 1195.
Синій хрест символізує історичну, культурну та духовну єдність мешканців громади. Окрім того, що хрест є символом християнства, він має давнє сакральне значення. Насамперед, хрест є символом життя. У цій фігурі поєднується символ чоловічої енергії вогню із жіночою енергією, що, зазвичай, пов’язувалася із вологою, водою. Цим поєднанні підкреслюється значимість синівської любові до Матері-Землі. Зображення хреста на гербі громади також безпосередньо пов’язано з Камінним Хрестом, історичною пам’яткою, що розташований у центрі Мирополя і є символом-оберегом селища. Зображення хреста також покладено в основу символіки 10-го територіального вузла урядового зв’язку, діяльність якого є гордістю громади.
Восьмипроминева зірка є символом порядку і світобудови: зв'язує усі сторони світу і позначає абсолютний баланс, гармонію і рівновагу, здійснюючи потужну цілющу дію. Символ також вказує на те, що до Миропільської громади входять вісім населених пунктів.
Підкова вгорі герба – символ успіху та розвитку громади. Розташована ріжками до неба, вона є своєрідною чашею достатку, яка буде притягувати благодатну енергію, наповнювати громаду добробутом і багатством.
Дубовий паросток символізує ліси краю, наголошує не лише на багатстві Миропільщини, але й на потребі збереження та відновлення його для майбутніх поколінь.
Колоски – символ землеробства, яке є однією з основних галузей розвитку громади, а також символ працелюбства мешканців, та добробуту їх родин.
Пагорб символізує історичне минуле, на яке спирається Миропільська громада. На пагорбі означено місцеві водні ресурси, основними з яких є річка Случ з її притоками.
Картуш виконує декоративну функцію. Корона вказує на статус селища адміністративного центру громади.
Число 1196 – дата першої письмової згадки про місто Кам’янець, територія якого входить до сучасного Мирополя; його зображення на гербі підкреслює давню історію селища як адміністративного центру громади.
Ескіз прапора
Прапор – квадратне полотнище, поділене на синю і зелену рівновеликі смуги з жовтою гранованою восьмипроменевою зіркою у центрі. Синя смуга вказує на мирне небо над головою, а зелена – життя, природні багатства та чудові краєвиди. Жовта восьмикутна зірка символізує процвітання громади та вказує на кількість населених пунктів.