День вишиванки
День вишиванки в Україні відзначають у третій четвер травня, цього року він припадає на 19 травня.
Вперше це свято відзначили у 2006 році. 14 років тому студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках. Ініціативу підтримати всі викладачі та студенти університету. Кілька років День вишиванки відзначався тільки в стінах навчального закладу, а потім ця традиція поширилася іншими містами України.
Українська вишита сорочка – це не просто елемент гардеробу, а й потужний оберег. З давніх-давен слов’яни використовували льон і конопляне полотно, червоні та чорні нитки. Мало значення те, для кого шиється сорочка: для дівчини, хлопця, жінки чи чоловіка, а може бути для воїна. Українці споконвіку вишивали сорочки, кодуючи в них здоров’я, успіх та любов. Обираючи або створюючи вишиванки, важливо враховувати значення орнаменту. Повір’я говорять, що чоловікам краще носити сорочку з геометричними візерунками, а жінкам – із зображенням рослин, трав і квітів.
Щороку в Україні проводиться особливий флешмоб, який полягає в тому, що люди одягають національне вбрання, фотографуються та публікують світлини в соціальні мережі.
Сьогодні кожен з нас, хто перебуває в безпеці, може одягнути вишиванку на знак єдності та підтримання духу українців та наших воїнів.