Турбота про лебедів у зимову пору
З настанням морозної погоди миропільчани почали хвилюватися про долю лебедів, які перебувають на водоймах селища та його околиць.
Насправді, ніяких приводів для хвилювання немає. Зимівля цих птахів в наших широтах є нормальним явищем. Антропогенна діяльність призвела до появи численних ділянок водойм, які не замерзають взимку. Це, зокрема, ділянки багатьох річок нижче гребель, місця скидів теплих вод різними підприємствами, очисні споруди великих міст та ін. В таких місцях і зимують не лише лебеді, а й багато інших водоплавних птахів. Крім того, внаслідок кліматичних змін останнім часом навіть значна частина стоячих водойм (ставків) залишається вільною від криги протягом тривалого періоду зими. В підсумку, зимівлі лебедів є дуже динамічним явищем. Птахи можуть до повного замерзання водойми триматися на ній, навіть якийсь час підтримуючи наявність ополонки, ламаючи тонкий лід вагою свого тіла. Потім перелетять на іншу незамерзлу водойму. З настанням відлиги знову перелетять. До того ж мороз сам по собі не є страшним для лебедів. Ці птахи мають густе оперення, значний запас жиру. В них вища, в порівнянні з людиною, температура тіла, і загалом по-іншому збудована система кровообігу. Тому вони не сприймають мороз так, як ми. А лебідь, який сидить на кризі посеред замерзлої водойми, це лише прояв мудрої економії енергії.
Живляться лебеді переважно водною рослинністю, якої вдосталь на дні водойм, де вони тримаються. Тому підгодовувати птахів також не варто.
Нашої турботи потребують лише хворі та поранені особини. Проте при виявленні таких птахів все ж, за можливості, варто звернутися до фахівців або ж хоча б отримати фахову консультацію.
Якщо ви побачили на водоймах птахів, яким потрібна допомога, краще не ризикуйте та самотужки не намагайтесь їх рятувати. Достатньо повідомити про це рятувальників за номером 101!
Будьте обачні, бережіть себе!