МОЗ: Триває сезон грипу. Що важливо знати про цю хворобу?
Вірус грипу вражає передусім верхні дихальні шляхи, легені і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Це показали нещодавні дослідження в Університеті штату Огайо (США). Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легенів (пневмонія), серцева недостатність і тромбози.
Найбільше ризикують мати важкий перебіг такі категорії людей:
- вагітні;
- діти до 5 років;
- люди старші за 60-65 років;
- люди із хронічними захворюваннями.
Вірус грипу мінливий, часто “переодягається” і стає не впізнаваним для нашої імунної системи. З огляду на цю мінливість щеплення від грипу варто робити щосезону.
Лікування грипу – передусім постільний режим, пиття теплих напоїв і достатній сон. Нагадаємо, що “противірусні”, “імуностимулятори” чи інтерферон та антибіотики не допоможуть подолати грип. В Україні зареєстровані специфічні ліки для лікування грипу – вони досить дорогі і є далеко не в кожній аптеці. Ліків для запобігання грипу і застуди не існує, хай би що казала реклама.
Єдине, що захищає від важкого перебігу хвороби – вакцинація.
Тож запишіться до свого сімейного лікаря та отримайте рецепт на вакцину (в Україні відпуск вакцини в аптеках передбачений за рецептом).
Дізнайтеся, в якій аптеці є вакцина від грипу.
Безпосередньо перед візитом до лікаря візьміть сумку-холодильник (якщо не маєте такої, то її часто можна позичити під заставу в аптеці, зателефонуйте та уточніть, чи є така можливість), купіть вакцину в аптеці і зробіть щеплення в лікаря.
Щеплення проти грипу та COVID-19 можна робити одночасно – в плечі обох рук. Бережіть себе! Більше інформації про вакцинацію за посиланням.
Інформаційне джерело: МОЗ України