Миропільська територіальна громада
Житомирської області

БЕЗПРИТУЛЬНІ СОБАКИ: ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ?

Дата: 20.12.2023 16:47
Кількість переглядів: 481

Фото без опису

На жаль, безпритульні тварини – одна з найпоширеніших проблем  будь-якого міста, селища чи села. Не винятком є  і  наша громада. Кошлатих бродяг часто можна зустріти в центрі селища, біля лікарні, школи, в районах зупинок громадського транспорту та поблизу магазинів.

Люди ставляться до безпритульних тварин по-різному. Хтось підгодовує з жалю, хтось намагається знайти доброго господаря для знедоленого пса, а хтось «пригощає» стусаном або ж навіть отрутою. 

Насправді всі собаки мають постійне місце проживання. Бездомних та приблудних  собак немає… Хтось випустив свого улюбленця на вулицю, бо жива іграшка вже набридла. А у когось собака сам відірвався, декому із громадян зручно, щоб собака не був на прив’язі, а сам собі підшуковував їжу.

Всім зрозуміло, що потрібно гуманно ставитись до тварин. Проте, коли собаки гуртуються у зграї, вони стають особливо агресивні та небезпечні і не тільки для дітей, але й для дорослих. 

Шановні власники собак, наголошуємо, що відповідно до пункту 3.3.1. Правил Благоустрою території Миропільської селищної ради, особи, які утримують  домашніх тварин, мають чіткі зобов’язання, а саме:

- тримати собак на прив'язі і спускати їх з неї лише в закритих дворах із висотою огорожею, що виключає можливість втечі. Про наявність таких собак застерігати написом біля входу та по периметру об'єкта або території;

- забезпечити наявність намордника (для собак та інших тварин, які мають потенційно небезпечний характер), повідка, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;

   - у разі неможливості подальшого утримання тварини передати її за можливістю у власність до іншої особи або застосовувати методи евтаназії;

        - регулювати приплід  тварин, у тому числі шляхом стерилізації;

   - відшкодовувати фізичним та юридичним особам збитки, що нанесені тваринами, у визначеному чинним законодавством порядку.

Щодо  поведінки в ситуації, коли вас оточили собаки. Найперше, не показуйте тваринам, що ви злякалися. По-друге, зупиніться і не розмахуйте руками. Якщо у вас є парасолька, відкрийте її. І цим можна на деякий час  захиститися.

Яка відповідальність передбачена для власників собак.

У разі порушення відповідних правил тримання собак та (або) у разі заподіяння тваринами негативних наслідків, їх власники можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальної та цивільної відповідальності.

1. Адміністративна відповідальність. Відповідно до чинного в Україні законодавства собаки є об’єктом права власності і тому власники мають нести за них весь тягар відповідальності. Так, у випадку порушення правил, якими забороняється вигул собак без повідків, намордників і в невстановлених для вигулу місцях, власники будуть нести адміністративну відповідальність за ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає накладання штрафу.

2. Кримінальна відповідальність. У випадку, якщо потерпілому внаслідок бездіяльності господаря собаки були нанесені середньої тяжкості або тяжкі тілесні ушкодження, такий господар може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ст. 128 Кримінального Кодексу України, яка передбачає громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років.

3. Цивільна відповідальність. Якщо в результаті нападу собаки було завдано шкоди майну чи здоров’ю потерпілого або йому були завдані відповідні немайнові втрати, він має право на відшкодування матеріальної (майнової) та моральної шкоди, що передбачено ст.ст. 1166-1167 Цивільного Кодексу України. При цьому, якщо собака є джерелом підвищеної небезпеки, то право на відшкодування збитків виникає незалежно від наявності вини її власника.

Особа має право вимагати відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок нападу собаки у випадку, якщо мало місце пошкодження її особистого майна (одяг тощо), а також, якщо внаслідок такого нападу їй було завдано каліцтво, інше ушкодження здоров’я (статті 1167, 1187, 1195 Цивільного кодексу України).

Будьте відповідальні за тих, кого приручили, щоб не нести відповідальності перед законом у випадку, якщо ваш пес когось покусає. Спокійно буде всім, і, в першу чергу, вам особисто.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь