Миропільська територіальна громада
Житомирської області

210-а річниця від Дня народження Тараса Шевченка

Дата: 08.03.2024 15:05
Кількість переглядів: 267

Фото без опису

 

9 березня в Україні відзначають 210-ту річницю від Дня народження славетного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка.

Український поет, художник, громадський діяч, перекладач, автор «Кобзаря» - це все про Тараса Шевченка. Не раз слова з відомих творів Тараса Григоровича ставали пророчими для українського народу. 

Він, як ніхто інший, переймався долею України, всі його роботи пронизані безмежною любов’ю до рідної землі та до українського народу. Він і досі лишається взірцем для громадян незалежної України.

Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за новим стилем) 1814 р. у с. Моринцях Звенигородського повіту Київської губернії (нині Звенигородський район Черкаської області) у родині Григорія Івановича Шевченка і Катерини Якимівни Бойко. Батьки Шевченка були кріпаками магната генерал-лейтенанта Василя Васильовича Енгельгарда - поміщика, що володів 50 тис. кріпаками і був власником близько 160 тис. десятин землі. Через рік після народження Тараса родина переїздить із Моринців до Кирилівки, окрім Тараса, було ще 6 дітей - старші - Катерина та Марія, брат Микита, молодші - Ярина, Марія, брат Йосип.

 1823 р., коли Тарасу було дев'ять років, померла мати. Батько одружується вдруге, 1825 року помирає і сам батько Тараса.

Після того, як Тарас лишився сиротою, його забрав до себе рідний дядько Павло, який згодом став опікуном сиріт.

Дитинство Тараса було непростим. Він не раз був у наймитах у дяків, звідки втікав. Мріяв стати малярем.

Хист до малювання у хлопчика виявився рано. Із ранніх років навчився писати і читати. Ці здібності допомогли Тарасу в майбутньому, адже вже в чотирнадцять років його зробили козачком В.В. Енгельгардта. 

Далі у Тараса було навчання у різних майстрів живописних справ, навчальні класи Товариства заохочення художників, знайомство з відомими художниками того часу.

У квітні 1837 року Брюллов створює портрет відомого імперського поета Жуковського, який був розіграний у лотереї за 2500 карбованців. За ці гроші було викуплено Тараса Шевченка з кріпацтва.

За художні здібності Тараса Григоровича не раз відзначали різними нагородами.

У 1840-і роки Тараса захопила літературна творчість. 1840 року побачила світ збірка творів Шевченка "Кобзар", яка прославила Тараса Шевченка на весь світ. Є популярною і досі.

Біографія Тараса Григоровича Шевченка насичена різними подіями… За свою активну громадську діяльність, за висловлювання   про Україну не раз був ув’язнений. Але навіть перебуваючи у важких умовах заслання та солдатчнини, він писав… Писав про Україну, про свій вистражданий народ, про його історію…

Саме тому Тарас Шевченко є невід’ємною постаттю в історії нашої неньки. Наш Кобзар, наш Пророк, приклад самовідданості та любові до своєї держави.

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року. Поховали поета спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі. 6 травня поета перепоховали на рідній землі у Києві на Чернечій (тепер Тарасова) горі. Над ним насипали високу могилу, вона стала священним місцем для українського та інших народів світу.

Шевченко напряму асоціюється з Україною. Його завжди називають одним з перших при згадуванні відомих українців. І Тарас Григорович цього заслуговує.

Борець за правду, за свободу українського народу, за українську культуру… Пам’ятаємо та дякуємо за все, Тарасе!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь