Вітаємо з Днем вишиванки!
16 травня українці відзначають День вишиванки. Це свято є дуже цінним для кожного громадянина України, адже вишиванка завжди була однією з основних символів нашої неньки!
Наш код нації. Те, що так оберігали довгими роками наші предки! Те, що так заворожує весь світ зараз своєю самобутністю.
Кожен регіон нашої держави має свій орнамент, який його символізує та несе певний зміст. До прикладу:
- стародавніми класичним техніками на Дніпропетровщині було вишиття низзю та ажурними мережками; вишивки хрестиком здебільшого геометричні, а також рослинні, що набули геометричного характеру;
- на Житомирщині використовували такі техніки, як занизування та дрібний хрестик. З кольорів – поєднання синього із червоним та чорним. З геометричних фігур найпоширенішими були хрести, ромби, круги, зигзаги та особливо розетки;
- Закарпатська вишивка – це дуже різнобарвна та густа вишивка – традиційними тут були більше десятка кольорів. Чи не кожне село тут мало свою «улюблену» гаму: від чорно-фіолетової та вишневої до зелено-голубої.
- Львівська вишивка має свою особливість: білий простір між елементами малюнка, завдяки чому сорочка виглядає прозорою і легкою; ці вишивки, виконані переважно хрестиком та стебнівкою, нагадують тонке мереживо, дрібна павутинка квіток чорного кольору, поєднаного із червоним, жовтим, зеленим та синім.
- для Полтавської вишивки характерна ніжна кольорова гама, пастельні тони, найчастіше це вишиття білим по білому геометричних орнаментів (у народі асоціювалось із морозними візерунками), а також поєднання їх з рослинними.
Бажаємо, щоб кожен мав розуміння, що патріотизм не проявляється лише в тому, щоб одягнути вишиту сорочку у визначений для цього день.
Бажаємо кожному українцю берегти традиції свого народу та з гордістю носити вишиванку не лише у свята.