За самовільну вирубку захисних насаджень можна отримати штраф у 25 000 гривень
«Укрзалізниця» наголошує на недопущенні самовільних рубок у захисних насадженнях. Для цього просять органам місцевого самоврядування сприяти в межах повноважень охороні і захисту захисних насаджень залізниці та наголошують на штрафах за самовільну рубку.
За інформацією регіональної філії "Південно-Західна залізниця", впродовж останніх років у захисних насадженнях залізниці фіксувалися випадки самовільних рубок дерев.
Впродовж 2022-2024 років в захисних лісонасаджень залізниці ВП "Жмеринська дистанція захисних лісонасаджень" регіональної філії "Південно-Західна залізниця" АТ "Укрзалізниця" в межах Житомирського району працівниками залізниці виявлено випадки порушень статті 246 КК України "незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду".
По всіх випадках виявлених самовільних рубок та лісопорушників направлені заяви про злочин до відповідних відділів поліції, щодо проведення розшуково слідчих дій, встановлення осіб, які скоїли самовільну рубку в захисних лісонасадженнях залізниці та притягнення їх до відповідності, згідно чинного законодавства.
Також зверніть увагу, що самовільна рубка дерев у захисних насадженнях залізниці тягне за собою відповідальність відповідно до ст. 105 Лісового кодексу України порушення лісового законодавства. А саме: дисциплінарну, адміністративну, цивільно правову або кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Незаконні рубки – це заготівля деревини без спеціального дозволу (лісорубного квитка) на використання лісових ресурсів. Правопорушником вважається особа, яка здійснює незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях; перевезення, зберігання та їх збут.
Правопорушник, який здійснив незаконну рубку дерев, сплачує розмір шкоди, заподіяної лісу та адміністративний штраф. Водночас, правоохоронні органи визначають кваліфікацію злочину та можливе настання кримінальної відповідальності. Кримінальна відповідальність за незаконну порубку лісу регламентується ст. 246 Кримінального кодексу України. У випадку заподіяння істотної шкоди правопорушення карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 — 25 500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.