Миропільська територіальна громада
Житомирської області

  Гіпотонія: як жити з низьким тиском?

Дата: 17.02.2025 11:43
Кількість переглядів: 17

Фото без опису

Коли  людина каже, що в неї тиск, надто хвилюється або втомлюється - всім зрозуміло, що мова йде, переважно, про підвищення артеріального тиску. Гіпертонія — дуже поширене хронічне захворювання, яке призводить до серйозних ускладнень та смерті.

Водночас лікарі мало говорять про іншу, протилежну проблему, від якої страждає багато людей, — знижений тиск або гіпотонію. Вона зустрічається рідше, ніж гіпертонія, але вважається більш небезпечною під час різких кризів.

Про людей з гіпотонією часто кажуть, що вони живуть довго, але погано.

 

Проблема гіпотонії в тому, що в основному вона не шкодить здоров’ю та не має серйозних наслідків. Утім це захворювання може мати виражені прояви, які відчутно псують життя людині. Крім того, визначення цього стану неоднозначне — офіційно це показники нижче 90/60 мм рт. ст. Однак на виникнення симптомів впливає також зниження тиску відносно нормального рівня та персональна чутливість.

Зазвичай  людина з гіпотонією скаржиться на такі симптоми: слабкість та запаморочення, нудоту, холодні кінцівки, «мурашки» перед очима та порушення зору.

Ці прояви з’являються  внаслідок  нестачі  кисню в головному мозку та перерозподілу  крові від кінцівок до центру тіла та критично важливих органів.

 

Виникає зниження тиску на фоні різних факторів:

  • стрес;
  • спека та духота;
  • зневоднення;
  • недосип та втома;
  • неповноцінне харчування (недоїдання);
  • низький рівень глюкози в крові;
  • крововтрата, зокрема менструальна;
  • деякі захворювання, пов’язані з гормонами, серцево-судинною, травною, нервовою системою.

 

  Якщо скарги виникають часто та істотно порушують якість життя, слід звернутися до лікаря для уточнення причин. При погіршенні самопочуття необхідно виміряти тиск. Якщо він дуже низький, то варто виконати такі дії:

  •  лягти або сісти так, щоби ноги опинилися вище голови, аби кров краще потрапляла до мозку;
  •  провітрити приміщення, розстебнути кілька ґудзиків та зняти верхній одяг;
  •  для поповнення кількості рідини та глюкози випити води, чаю або кави (бажано солодких);
  •  з’їсти щось  легке, але поживне;
  •  рухатися за можливості.

 

Кардіологи радять регулювати такі стани з допомогою настоянки ехінацеї, меліси, собачої кропиви, валеріани. Та насамперед варто відмовитися від тютюну (якщо курите), забути про алкоголь. Стабілізувати тиск допомагає помірна рухлива активність. Корисно починати день із нескладних гімнастичних вправ. Пасивний відпочинок гіпотонікам тільки шкодить. Тому вдень знаходьте час для прогулянок на свіжому повітрі.

Велике значення при гіпотонії має харчування. Лікарі рекомендують людям із зниженим тиском їсти невеликими порціями і часто, включати в меню страви з прянощами, які стимулюють діяльність залоз внутрішньої секреції, і солоні страви, які піднімають тиск.

Про каву часто кажуть, що це улюблений напій гіпотоніка. Однак кава в даному випадку якраз не дуже бажана. Краще віддати перевагу не міцному чорному або зеленому чаю із цукром чи медом. Це ефективніше діє на тонус судин.

Не займайтеся самолікуванням, якщо нічого не допомагає - викликайте швидку допомогу, адже гіпотонічний криз так само страшний, як і гіпертонічний!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь