Миропільська територіальна громада
Житомирської області

ЯК РЕВАКЦИНАЦІЯ ПОНОВЛЮЄ ІМУНОЛОГІЧНУ ПАМ'ЯТЬ

Дата: 25.04.2025 09:48
Кількість переглядів: 17

Фото без опису

 

Вакцинація вважається єдиним безпечним та ефективним методом захисту від дифтерії та правця. Однак, імунітет, отриманий під час вакцинації, із часом слабшає, а ревакцинація дозволяє його посилити.

Вакцини після введення в організм імітують інфекцію, щоб задіяти ваш природний захист. Активним компонентом вакцини є антиген, який змушує імунну систему виробляти антитіла.

Антигеном можуть бути:

- ослаблені чи вбиті бактерії/віруси;

- фрагменти їхнього генетичного матеріалу;

- бактеріальний токсин (оброблений і нетоксичний).

Отже, імунна система починає реагувати на вакцину та створює антитіла.                    

Антитіла – це спеціальні білки, які «запам’ятовують» збудника. Унаслідок вакцинації в організмі залишаються клітини пам’яті, які знають як боротися зі збудником, проти якого працює вакцина. Якщо в організм вакцинованої людини потрапить живий і сильний вірус чи бактерія, то імунна система швидко активується для захисту.

 

Чому необхідна ревакцинація?

З часом рівень антитіл, отриманих під час вакцинації, може зменшуватися. Ревакцинація потрібна, щоб «освіжити» пам’ять імунної системи. У випадку з правцем, який потрапляє до організму через брудні рани, дорослим необхідно вакцинуватися кожні 10 років.

Особливо імунітет слабшає в людей похилого віку. Вони стають більш вразливими до інфекційних захворювань і мають підвищений ризик розвитку супутніх хвороб на кшталт хронічних респіраторних чи серцево-судинних захворювань.

 

(Ре)вакцинація вагітних — один захист на двох

Життєво важливою для вагітних є вакцинація АаКДП-М (комбінованою вакциною проти правця, дифтерії та кашлюку з ацелюлярним кашлюковим компонентом). Така вакцинація рекомендується під час кожної вагітності між 27 і 36 тижнями незалежно від того, чи отримувала жінка планові щеплення до вагітності чи під час попередньої вагітності.

Вакцинація під час вагітності дозволяє матері передати антитіла дитині через плаценту та захистити з народження.

 

Коли проводиться ревакцинація проти дифтерії та правця?

Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці одночасно з вакцинацією проти кашлюку — згідно з календарем профілактичних щеплень.

Перша ревакцинація проводиться дітям у 18 місяців (і теж охоплює кашлюк, дифтерію та правець). Подальша ревакцинація здійснюється без кашлюкового компоненту: у 6 та 16 років. Дорослим рекомендується отримувати щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років.

Якщо у дитинстві ви не вакцинувалися або дані про вакцинацію неможливо підтвердити, для повноцінного захисту вам потрібно отримати мінімум три дози вакцини проти правця і дифтерії (АДП-м): через місяць після першої дози — другу, а через шість місяців після другої – третю.

 

Зверніться до сімейного лікаря – він складе для вас індивідуальний графік щеплень із дотриманням мінімальних інтервалів для якнайшвидшого отримання повного курсу вакцинації.

Бережіть своє здоровя!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь