День пам'яті Чорнобильської катастрофи!
26 квітня 2025 року відзначаються 39-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
26 квітня 1986 року сталася аварія на четвертому енергоблоці. З різницею в дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Обвалилася частина будівель, почалася велика пожежа. Величезна кількість радіоактивних речовин було викинуто в атмосферу.
У 2019 році над станцією запустили новий "саркофаг", оскільки старий був уже непридатний.
Після аварії на Чорнобильській АЕС з постраждалих районів евакуювали 116 тисяч осіб, ще 230 тисяч було переселено із зараженої зони. З числа постраждалих унаслідок аварії померло понад 100 тисяч людей. Трагедія стала причиною багатьох, переважно онкологічних захворювань, та принесла величезний збиток для навколишнього середовища.
На початку повномасштабного вторгнення росіяни захопили ЧАЕС. Вони кілька разів вимикали зовнішнє живлення станції, а це загрожувало світові новою ядерною катастрофою. А ще рили окопи в рудому лісі, дістаючи на поверхню поховані радіоактивні речовини. Чорнобильську атомну звільнили від окупантів 31 березня 2022 року.
4 березня 2022 року російські окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію та місто-супутник Енергодар. Відтоді росія відмовляється створювати демілітаризовану зону довкола ЗАЕС. Окупанти періодично обстрілюють атомну станцію та територію біля неї.
Сьогодні варварські атаки росії поблизу атомних об’єктів України, окупація Запорізької АЕС та перетворення її на військову базу ставлять світ під загрозу нової катастрофи, масштаби якої можуть перевищити аварію на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
Світла пам’ять ліквідаторам наслідків катастрофи!