Миропільська територіальна громада
Житомирської області

Домашнє насильство та його види

Дата: 07.05.2025 15:56
Кількість переглядів: 24

 

Фото без опису

Домашнє насильство – це дії або бездіяльність  фізичного, сексуального, психологічного, або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання  або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Домашнє насильство буває 4 видів. Розглянемо більш детально, що вони собою являють.

  1. Економічне насильство – це умисне позбавлення  житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості  користуватися ними, залишення без догляду  чи піклування, першкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборона працювати або надмірне примушування до праці, заборона навчатися.
  2. Психологічне насильство – включає  словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняє емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдає шкоди психічному здоров’ю.
  3. Сексуальне насильство –  будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування  до акту сексуального характеру, а також інші правопорушення проти статевої недоторканості особи, в тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.
  4. Фізичне насильство ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості. Крім цього, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення  інших правопорушень насильницького характеру також є фізичним насильством.

Дитина (свідок або очевидець) насильства – теж особа, яка постраждала від домашнього насильства.

У разі домашнього насильства постраждалій особі необхідно звернутися за захистом до органів та установ, на які покладаються  функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України; місцеві державні адміністрації; сільські, селищні, міські, районні у містах ради, їх виконавчі органи; служби у справах дітей; органи управління освітою, установи та організації системи освіти; органи охорони здоров’я, установи та заклади охорони здоров’я; центри надання безоплатної вторинної правової допомоги; суди; прокуратура; мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; заклади та установи, призначені виключно для постраждалих осіб та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі. Крім цього, цілодобова безкоштовна урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі та домашньому насильству  15-47 надає інформаційні, психологічні та юридичні консультації та психологічну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення  такого насильства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь