Миропільська територіальна громада
Житомирської області

Свято-Миколаївська церква у Мирополі

Фото без опису

Свято-Миколаївська українська православна церква Житомирської єпархії розташовано у самому центрі селища (МІСЦЕРОЗТАШУВАННЯ НА КАРТІ).

Історія свідчить, що на місці сучасного храму була трикупольна кам’яна  церква в ім’я Святителя і Чудотворця Миколи, побудована 1854 року, і дерев’яна дзвіниця. За церквою було закріплено 3,1 десятин землі під садибу, під лісом – 158,2 десятин. При церкві з 1878 року працює однокласне народне училище. У 1888 році приход церкви складав близько 1600 осіб, священником на той час був Феодосій Іванович Дунаєвський.

У 1935 році, за рішенням радянської влади, з церкви знімають хреста, з дзвіниці скидають дзвони. Храм розбирають на цеглу, яку використано на будівництво у колгоспі та вимощування вулиць.

Фото без опису

Священик Миропільської церкви Кришпинович Георгій Володимирович, 1881 року народження, був заарештований і засуджений в 1935 році до 8 років виправно-трудових таборів з поразкою в правах на 4 роки. Реабілітований Верховним Судом УРСР 12 жовтня 1960 року.

Миропільчани пригадують, що лише в 1942 році за німецької окупації громада Мирополя одержує дозвіл збудувати дерев’яну церкву і на початку 1943 року вона вже діє. Саме в приміщенні цієї церкви правиться і зараз. Хоча храм було засновано як тимчасовий з надією побудувати у швидкому майбутньому цегляну церкву. В 70-х роках минулого століття стіни храму були утеплені зовні, а з середини розписані копіями відомих ікон роботи місцевого майстра, який ще за життя виявив бажання залишитися невідомим.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото Чеслава Соколовського

У 1997 році було зведено  нову дзвіницю за аналогією до зруйнованої.

Фото без опису

 26 вересня 2013 року сталася визначна подія для парафіян та усієї громади селища: святковий чин закладки капсули та наріжного каменю під будівництво нового храму на честь святителя Миколая, чудотворця Мір Лікійського. До цього часу церква не добудована.

Фото без опису

Настоятелем Свято-Миколаївського храму понад 30 років поспіль є митр.прот. Василій.  Богослужіння ведеться старослов’янською.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь