«Україна пам’ятає – світ визнає».

Дата: 27.11.2018 12:17

Пам'ять … Дивна річ – людська пам'ять. Іноді ми пам’ятаємо те, що ніколи не бачили і не знали, але ми пам’ятаємо. Ми пам’ятаємо геноцид в Україні, голодомор, який був штучно створений тодішньою владою. Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив генетичний фонд нації.

23 листопада 2018 року в приміщенні Колодяжненської філії КУ "ОНЗ"Миропільська гімназія", за участю дирекції школи, СБК та сільської бібліотеки, було проведено урок пам’яті загиблих жертв голодомору 32-33 років.

На уроці діти та дорослі розповідали історії своїх прапрадідів. Декламували вірші, написані болем людської душі. Відтворили тогодення в двох інсцинівках:

«Боже врятуй мою маму», «Спіте міцно, діти».

Запалили свічки та всі разом прочитали молитву «Отче наш…»

Болить душа, ятриться, ніби незагоєна рана, від спомину про те найбільше всенародне лихо, що так безжально лютою косою під корінь знищило мільйони неповинних. Відтоді минуло 85 років. Та дзвін пам’яті лунатиме, допоки ми лишатимемося людьми.

Бібліотекарем оформлено виставку книг та брошур про геноцид в Україні під назвою «Україна пам’ятає – світ визнає».