Дата: 13.02.2019 10:00

«Від спілкування з природою людина добрішає.

Людина – малесенька, але не від’ємна частинка природи.

Ніщо так не розвиває вміння дивуватися і мислити,

як захопливі зустрічі з чарівним світом природи»

12 лютого У Миропільському ЦРД відбувся семінар-практикум для педагогів  на тему «Компетентність у природному довкіллі».

Метою семінару-практикуму  було вдосконалення теоретичних знань  і практичних навичок педагогів у сфері природничо – екологічного напрямку, спонукати учасників семінару до впровадження новітніх освітніх технологій та встановити тісне  співробітництво між педагогами.

Вихователь – методист Усач Т.В. виступила із доповіддю «Дитина у природному довкіллі: зауваги до освітньої лінії»,  під час якої акцентувала увагу на основних завданнях, напрямках роботи, вимогах Базового компонента дошкільної освіти в Україні щодо формування  природничо-екологічної компетенції у дітей дошкільного віку, формах роботи з дітьми з екологічного виховання під час освітнього процесу та націлила педагогів на формування у дошкільнят пізнавального інтересу.

Соціальний педагог Олексійчук С.О. провела екологічний тренінг "Дитина відкриває світ природи", під час якого були проведені такі вправи:  «Мова квітів», «Методичний пейзаж», «Заморочки з діжки», «Лист від представників природи», «Склади екологічну казку».

Про використання технології «Піснезнайка» в розділі «Природа» поділилися музичний керівник Міщенко О.Ю. А вихователь Терлецька К.М. розповіла про багатство спадку В.О. Сухомлинського  та використання його творів в освітній роботі, які захоплюють дитину не тільки зовнішньою стороною, але і внутрішнім, смисловим змістом.

Семінар-тренінг завершився рефлексією за напрямами: що найбільше сподобалося; що найбільше вразило; що візьму з собою для практичної роботи та прийняттям рекомендацій з даного питання.