Миропільська громада
Житомирська область, Житомирський район

СКІЛЬКИ ПЛАТИТИМУТЬ РОБОТОДАВЦІ ЗА НЕОФОРМЛЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ У 2020 РОЦІ

В рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО» Романівського бюро правової допомоги інформує

 

СКІЛЬКИ ПЛАТИТИМУТЬ РОБОТОДАВЦІ ЗА

НЕОФОРМЛЕНИХ ПРАЦІВНИКІВ У 2020 РОЦІ

 

У 2020 році за неналежно оформленого працівника доведеться сплатити 141 690 грн. фінансових санкцій.

Так, з першого січня 2020  року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн. та у погодинному розмірі – 28,31 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Зокрема, за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, тобто 141 тисяча 690 гривень – у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та  виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску (відповідно до ст.. 265 Кодексу законів про працю України).

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Романівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Романів, вул. С.Лялевича, 2 (4-й поверх, каб. 425).

 « повернутися до списку новин