27 січня в Україні вшановують день пам'яті жертв Голокосту

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії  визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освецімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під часДругої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоб наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду  і охороняти, як пам'тки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Цього дня в усіх закладах Миропільської громади пройдуть відповідні заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голокосту.