Романівського бюро правової допомоги інформує

Дата: 29.01.2020 17:25

ЯКЩО ОДНИМ ІЗ ПУНКТІВ ВАШИХ ВИДАТКІВ Є ВИТРАТИ НА НАВЧАННЯ, ТО ЗГІДНО СТАТТІ 166 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ, ВИ МОЖЕТЕ ПОВЕРНУТИ СОБІ ЧАСТИНУ ГРОШЕЙ У ВИГЛЯДІ ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ.

Держава зобов’язується відшкодувати витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

• ОТРИМАТИ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ?

Щоб повернути собі гроші, потрібно буде зібрати пакет документів, до якого входять:

• копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного номеру;
  • копія про доходи за формою №3;
  • копія договору із закладом освіти;
  • копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
  • оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб);
  • податкова декларація про майновий стан і доходи;
  • заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.
      • КОГО ВИГІДНІШЕ ОФОРМЛЮВАТИ ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ?
      • податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

Особа, що хоче отримати виплату повинна відповідати наступним критеріям:

мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код);

• не бути приватним підприємцем;
  • розмір річної заробітної плати повинен бути вище суми податкової знижки (враховується заробітна плата із вирахуваннями ЄСВ, обов’язкових страхових Накопичувального фонду та до недержавного пенсійного фонду);
  • оформити знижку необхідно до кінця податкового року, наступного за звітним.

Оформленням податкової знижки краще займатися тому, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату.

Це логічно, оскільки розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але разом із цим не може перевищувати 18% від них.

Особливості розрахунку на прикладі.

Припустимо, що офіційна зарплата в чоловіка склала 200 тисяч гривень за рік. Із цієї суми установа, у якій він працює, утримала з нього податок на доходи фізичних осіб (ПДФО – 18%) у розмірі 36 тисяч гривень. А за навчання своєї доньки він сплатив 40 тисяч гривень.

Отже, формула розрахунку така:

1. 200 000 – 40000 = 160 000.
  2. Із отриманої суми слід відняти податок на доходи фізичних осіб, тобто 160000 * 18% = 28 800.
  3. 36 000 – 28800 = 7 200.

Це і буде та сама сума, на яку можна розраховувати під час оформлення пільги на навчання. Наприклад, у 2020 році податкова знижка буде враховувати витрати понесені на навчання в 2019 році, а в 2021 році за 2020 рік.

Важливо: повернути кошти вдасться лише за здобуття освіти у вітчизняних закладах освіти та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі.

При цьому обов’язково слідкуйте за тим, щоб у квитанції про сплату за навчання були вказані дані саме тієї особи, яка укладала договір із закладом освіти й буде отримувати податкову пільгу.

У кожного розмір податкової пільги, на яку він претендує, буде різнитися. Однак, незалежно від суми, не варто ігнорувати свої права.

Оформити податкову знижку можливо до 31 грудня року наступного за звітним ( у 2020 році подаємо документи за 2019 рік).

Згідно статті 179 Податкового кодексу України у разі ухвалення Вам компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на Ваш банківський рахунок протягом 60 днів після надходження пакету документів.

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Романівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Романів, вул. С.Лялевича, 2 (4-й поверх, каб. 425).