Миропільська громада
Житомирська область, Житомирський район

21 травня Україна святкує День вишиванки

День вишиванки -  свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер  травня (будній день).

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка її одногрупника, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Це свято покликане  зберегти українські цінності та популяризувати їх серед молоді та населення загалом.« повернутися до списку новин