Критерії для поетапного послаблення карантинних обмежень

Дата: 25.06.2020 09:53

Критерії для поетапного послаблення карантинних обмежень

Згідно з даними МОЗ (станом на 01.06.2020р.), пом'якшити карантин через велику кількість хворих не можуть:

• м. Київ (15,54 на 100 тисяч населення)
  • Волинська область (27,15 на 100 тисяч населення)
  • Житомирська область (13,17 на 100 тисяч населення)
  • Закарпатська область (17,07 на 100 тисяч населення)
  • Київська область (13,81 на 100 тисяч населення)
  • Львівська область (19,87 на 100 тисяч населення)
  • Рівненська область (23,42 на 100 тисяч населення)
  • Тернопільська область (12,43 на 100 тисяч населення)
  • Чернівецька область (34,42 на 100 тисяч населення)

Відповідно до рішення міністерства охорони здоров’я, для переходу на наступний етап послаблення карантину інцидентність захворювання має бути 12 на 100 тисяч населення  (12 інцидентів на 100 000 населення).

Жоден етап пом’якшення карантину не означає скасування протиепідемічних заходів, як, наприклад, масковий режим чи використання антисептиків.

З 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення карантину.

Проте до нього, за словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, були не готові Київ та ще 6 регіонів.

Кабмін дозволив проведення церковних служб, але за умови не більше однієї особи на 10 м².

Крім того, з 22 травня дозволені спортивні змагання, однак з обмеженням до 100 осіб та без глядачів.

Перехід областей до другого етапу карантину, що передбачає послаблення карантинних обмежень, можливий за умови відповідності епідситуації в області визначеним критеріям. Ці критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я в цілому протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 і, відповідно, дають змогу контролювати епідемічну ситуацію на досягнутому на поточну дату рівні:

1) інцидентність (кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 000 населення) складає менше 12 на 100 000 населення (тижневий рівень захворюваності на 100 000 населення в період умовного піку епідемії на території України + 50%);

2) завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менше 50% (достатня кількість для забезпечення стаціонарної допомоги хворим за визначеного рівня захворюваності та з урахуванням резерву на випадок її зростання);

3) охоплення тестуванням не нижче за рівень інцидентності — тобто середня кількість тестувань (методами полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу) протягом останніх 7 днів складає понад 12 на 100 000 населення.