До Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 08.05.2021 21:04

76 років тому завершилася Друга світова війна... Війна, яка чорним крилом смерті торкнулася кожної української родини. Наші співвітчизники були на передовій  від самого початку боротьби з ворогом до остаточної перемоги над ним.

Мовчазними свідками цієї страшної трагедії в історії людства є обеліски загиблим у кожному населеному пункті нашої Батьківщини. Кожне викарбуване на пам’ятних плитах ім’я нагадує нам, нащадкам, якою неймовірно дорогою ціною далася світові перемога над нацизмом. Кожна братська могила з відомими і невідомими Героями наказує нам пам’ятати про героїчний подвиг дідів-прадідів і цінувати мирне життя.

Уже сьомий рік поспіль у ці травневі дні ми проводимо страшні паралелі між історією та сучасністю. Сьомий рік триває війна проти російських окупантів на Сході України. Волю і незалежність нашої держави боронять Герої з усіх куточків нашої держави. За мирне небо над Україною знову гинуть найкращі...

У дні вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні у кожному населеному пункті нашої громади відбувається покладання квітів до меморіалів загиблим воїнам-односельцям, обелісків на братських та одиничних могилах воїнів і мирних мешканців, до місць поховання Героїв, загиблих за волю, незалежність та територіальну цілісність України. В кожному освітньому закладі проведено патріотичні заходи, уроки звитяги і уроки-реквієми. У закладах культури організовано тематичні виставки та експозиції, віртуальні екскурсії та літературно-поетичні композиції.

Цьогоріч День пам’яті та примирення і День Перемоги співпали з поминальними днями православних християн. У молитві за рідних і близьких згадаймо усіх тих, хто поклав своє життя за мир в Україні та світі!