Миропільська територіальна громада
Житомирської області

Від творчої особистості до успішної громади: Олексій Турбовський.

Дата: 09.08.2021 11:16
Кількість переглядів: 392

Зробити фото, які повертають в минуле, написати картини, які дивують і захоплюють з першого погляду, створити вірші, які добираються до глибини душі – такою майстерністю володіє не кожний. Ці вміння досконало та неперевершено опанував наш миропільчанин Турбовський Олексій Семенович.

Народився талановитий митець 24 квітня 1939 року в Мирополі. В юних роках, разом зі своїм старшим братом та другом, відвідували пленер, а малювали фарбами, які знаходили в кіпах макулатури біля фабрики. Суху фарбу розмочували в оліфі. Це і стало початком творчого шляху Олексія Семеновича.

Коли дивишся на роботи Турбовського, одразу спадає на думку, що це не картини, а фотографії з сервісу AI Portraits Ars. Більшість композицій гіпнозують своєю незвичністю та неординарністю. Всі вони писались «з деяким творчим секретом пензлика" і, звичайно, різними техніками. Неодноразово свої праці художник представляв на виставках й конкурсах, отримував заслужені винагороди.

60-90-ті роки – пік творчості Олексія Семеновича у сфері фотографії. Світлини його авторства мала чи не кожна родина, також часто опубліковувала знімки районна газета. На сьогоднішній день ми маємо змогу переглядати тисячі фотографій наших краєвидів,заходів,які проводилися в ті роки,родинні фото та портрети. Відцифровує плівки та публікує їх у соціальних мережах Клименко Петро Володимирович.

В ліричних віршах нашого земляка відчувається легкість, простота та нестандартність  думок автора одночасно. «Довір’я», «Новорічні роздуми», «Солдатським матерям», «Яблуко» - це лише декілька поезій із великої доробку поета.

У 2016 році Олексій Семенович і ще двоє фотографів Мирополя представили свої світлини на обласній фотовиставці, що проходила у місті Житомир.

Пропонуємо переглянути роботи нашого талановитого односельчанина.