Зі Щедрим вечором!

Дата: 13.01.2022 14:10

Щорічно 13 січня відзначається Щедрий вечір, у народі його ще називають свято Маланки або Старий Новий рік. 14 січня українці святкують «другий празник» Святого Василя.

На сьогоднішню вечерю готують щедрий стіл, впродовж зимових свят вдруге варять кутю. Страви мають бути ситними, але наприклад, готувати рибу – погана прикмета, адже з дому може втекти щастя. А от страви зі свинини – обов’язкові, оскільки саме ця тварина символізує достаток в домі.

Головні дійства Маланки або Василевого вечора – щедрування. Як тільки починає смеркати, групи щедрувальники здійснюють відвідують односельців з привітаннями, під час яких піснями славлять господарів, бажають їм здоров’я й достатку на весь рік, за що отримують щедру винагороду.

Вітаємо усіх зі святами! Нехай будинок буде сповнений затишку, тепла, здоров’я, багатства і сміху. Нехай в житті буде менше прикрощів та суму, а приводів для радості збільшується!

Щедро-щедро стіл накритий!

Буде рік багатий, ситий,

Буде щастя і здоров’я,

Жити будете в любові,

Чесні будуть справи й дії,

Всі здійсняться ваші мрії!

Щедро-щедро вам бажаєм!

З Щедрим вечором вітаєм!