Про компенсацію витрат на оплату комунальних послуг для внутрішньо переміщених осіб

Дата: 04.04.2022 14:45

Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (Постанова № 333 від 19.03.2022 року)

Таку компенсацію отримуватиме власник житлового приміщення, який тимчасово та безоплатно розмістив у ньому внутрішньо переміщених осіб, які не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Для отримання компенсації власник житлового приміщення має звернутись із відповідною заявою в термін до 5 числа місяця наступного за звітним до органів місцевого самоврядування (селищної ради, старостатів).

Надалі така заява  подаватиметься власником щомісяця до 5 числа наступного місяця за звітним (до 5 травня – відшкодування за квітень, до 5 червня – відшкодування за травень тощо)

До заяви додаються копії таких документів:

Від власника житла:

- паспорт, ідентифікаційний код;

- документ, що підтверджує право власності на житло (наприклад свідоцтво про право власності на житло, договір купівлі-продажу, витяг з реєстру про право власності, витяг з погосподарської книги тощо);

- довідка з банку про розрахунковий рахунок власника житла, на який йому перераховуватиметься сума компенсації.

Від внутрішньо переміщених осіб (на кожну особу):

- паспорт/свідоцтво про народження, ідентифікаційний код;

- довідка про реєстрацію внутрішньо переміщеної особи (форма 14);

довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (видається ЦНАПом Миропільської селищної ради або Печанівським старостатом).

Сума компенсації визначається на рівні 14,77 гривень на 1 людину за кожен день.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі — людино-день), з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення  внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

Крім заявника особистий підпис у вищевказаній заяві ставить кожна доросла особа навпроти власного прізвища.

Контактні телефони:

068-02-50-945 – Янко Ігор Анатолійович