До уваги водіїв скутерів та мотоциклів

Дата: 15.07.2022 15:23

У зв'язку з  частим використанням жителями громади  транспортних засобів а саме:  мопедів та мотоциклів,  хотілось би нагадати основні правила використання такого транспорту:

• Відповідно до правил дорожнього руху України, водії транспортних засобів перед початком руху повинні перевірити технічний стан транспортного засобу;  мати при собі посвідчення водія відповідної категорії, яка дає право керувати даним видом транспортного засобу та реєстраційні документи на даний транспортний засіб, адже їздити без них заборонено;
  • Водій обов’язково має бути в шоломі;
  • На дорозі заздалегідь потрібно подавати сигнали маневрування;
  • На спусках і поворотах з обмеженою видимістю потрібно зменшити швидкість і триматися правого краю проїжджої частини;
  • Суворо заборонено перевозити на мотоциклі та скутері людей, які сидять боком або віком до 12 років, а також осіб у нетверезому стані.

За порушення правил дорожнього руху настає адміністративна відповідальність.

Окремо хотілось би звернутися до батьків, які допускають до керування мопедами чи мотоциклами своїх неповнолітніх дітей, особливо, віком до 16 років. Ви також підпадаєте під адміністративну відповідальність передбачену ст. 184 КУпАП так як ваші діти порушують правила дорожнього руху, керуючи вищевказаними транспортними засобами не маючи права ним керувати.

З повагою,

поліцейський офіцер громади Василь Вручинський.