З Днем української писемності та мови!
Щорічно 9 листопада український народ відзначає День української писемності та мови. Свято започатковане Указом Президента у 1997 році на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, якого вважають одним з авторів твору, що має фундаментальне значення для слов’янської культури – «Повісті временних літ».
Мова – одна з найцінніших святинь народу! Мова – це генетичний код нації, що поєднує далеке історичне минуле та надійне майбутнє! Мова – це дієва зброя проти підступного ворога, якою повинен вільно володіти кожен громадянин!
Українська мова має багатовікову історію. Пройшовши крізь заборони, цькування, винищення когорт Лицарів Слова, наша Мова продовжувала жити і розвиватися і на сьогодні налічує понад 250 тисяч слів.
Мова має значення! Вчора, сьогодні, завтра... Вшановувати нашу гордість маємо не лише в цей день, а щодня і щогодини: спілкуватися українською, викорінюючи русизми та суржиковість, читати українських авторів і підтримувати книгодрукування в Україні, дивитися українське кіно або зарубіжні фільми з українським дубляжем, постити у соцмережах лише українською – це найменше, що ми можемо зробити для примноження нашого національного скарбу.
Сьогодні в закладах освіти та культури громади проводяться заходи на підтримку розвитку української мови: виставки, мовознавчі квести, вікторини, челенджі тощо. Працівники комунальних установ та закладів долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту єдності.
Шануймося й шануймо нашу мову! Разом ПЕРЕМОЖЕМО!