День пам’яті жертв голодоморів

Дата: 25.11.2022 11:23

Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років і масових штучних голодів 1921 – 1923 і  1946 – 1947 років. У 2022-му День пам’яті припадає на 26 листопада.

У цей день українці моляться та запалюють свічки біля пам’ятників та на підвіконнях у власних оселях. Ці вогники символізують особисту скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників та одночасну віру в те, що подібне ніколи і ніде не повториться. Проте, через дев’ять десятиліть проти українців знову застосовують геноцидні практики, рф намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал.

Трагічні події та злочини, які відбуваються на наших очах, демонструють нам, що жива пам’ять є надзвичайно важливою, ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Голодомор визнали геноцидом українського народу вже понад 20 прогресивних країн світу. Демократична світова спільнота вимагає засудити комуністичний тоталітарний режим як винного у вбивстві понад чотирьох мільйонів людей.

Ми закликаємо вшанувати пам’ять закатованих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» о 16-й годині 26 листопада. Засвітивши вогники у вікнах, ми виявляємо скорботу за загиблими, віру в перемогу України й готовність докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!

Заходи вшанування пам’яті жертв Голодомору в закладах освіти