Порядок державної реєстрації смерті

Дата: 07.02.2023 15:05

Заява щодо державної реєстрації смерті повинна бути подана в термін не пізніше трьох днів  з дня настання смерті або виявлення трупа, а у разі неможливості одержання лікарського свідоцтва про смерть, фельдшерської довідки про смерть - не пізніше п'яти  днів.

На час дії воєнного стану державна реєстрація смерті проводиться в день звернення заявника будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану.

Державна реєстрація смерті проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання  смерті  чи виявлення трупа або за місцем поховання.

У разі настання смерті в дорозі (у поїзді, на судні, в літаку тощо) реєстрація може бути проведена в найближчому відділенні державної реєстрації актів цивільного стану.

Особа, яка звернулась з питанням державної реєстрації смерті, має пред'явити:

• паспорт громадянина України;
  • документи, які підтверджують факт смерті.

Визначені підстави для державної реєстрації смерті:

• документ встановленої форми про смерть, виданий закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою;
  • рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.