Програма для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи.

Дата: 08.02.2023 16:29

10 січня 2023 року на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято  постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням».

Метою експерементального проекту є забезпечення  заміни побутових ламп розжарювання на світлодіодні лампи для економії споживання електричної енергії та відповідного навантаження на енергетичну систему України, яка постраждала внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Згідно з постановою, громадяни мають змогу  безоплатно  та одноразово обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних  ламп у відділеннях  поштового зв'язку АТ “Укрпошта” або  за попередньою заявкою, поданою  через Портал Дія.

Отримання світлодіодних ламп безпосередньо у відділенні поштового зв'язку АТ “Укрпошта” здійснюється в будь-якому відділенні поштового зв'язку за умови  надання справних побутових ламп розжарювання у кількості  п’яти штук та такої інформації про отримувача:

• прізвище, власне ім'я, по батькові;
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • тип світлодіодних ламп;
  • кількість світлодіодних ламп;
  • контактний номер телефону.

У разі отримання отримувачем несправної світлодіодної лампи така лампа може бути  замінена на іншу нову лампу один раз,  не пізніше ніж один місяць з дати отримання отримувачем несправної лампи у відділенні поштового зв'язку АТ “Укрпошта” .

Як подати заявку про обмін ламп у додатку Порталу Дія на електронному носії:

1. Обрати у мобільному додатку Порталу Дія послугу “Обмін лампочок”
  2. Внести відомості про отримувача та умови здійснення обміну лампочок:
  • прізвище, власне ім'я, по батькові;
  • дата народження;
  • реєстраційний номер  облікової картки платника податків;
  • індекс відділення поштового зв'язку АТ “Укрпошта”, у якому бажаєте отримати  світлодіодні  лампи;
  • тип світлодіодних ламп;
  • кількість світлодіодних ламп;
  • контактний номер телефону;
  • номер заявки.

Формування  попередньої заявки  засобами Порталу Дія завершується накладанням кваліфікованої електронної печатки технічного адміністратора  Порталу Дія.

Отримання світлодіодних ламп здійснюється за номером  відповідної заявки протягом п'яти  робочих днів після повідомлення засобами  мобільного додатка Порталу Дія. Обробка персональних даних  здійснюється відповідно до  законодавства про захист персональних даних.