У разі виявлення підозрілих осіб або предметів

Дата: 09.02.2023 15:37

Окупанти мінують українські міста та села, щоб заподіяти максимальну шкоду цивільному населенню. Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. Вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару чи інших механічних дій. Навіть після тривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.

Де можна потрапити на небезпечну знахідку?

Всюди: на вулицях, дитячих майданчиках, у покинутих будинках, на заміському відкритому просторі (у водоймах, лісах, полях, на узбіччях доріг).

Також ворог зазвичай мінує предмети, які можуть становити хоч якусь цінність: мобільні телефони, зброя або її деталі, аптечки, продукти, дитячі іграшки та  використовують так звані «розтяжки», які одразу непомітні для ока людини. Їх можуть застосовувати біля вхідних дверей у багатоповерховий будинок, вздовж доріг та стежок у парках та ретельно маскують заміновані місця гілками дерев, листям.

Якщо ви виявили підозрілий предмет, схожий на вибухонебезпечний:

• у жодному разі не торкайтеся знахідок власноруч і не доз­воляйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо;
  • відійдіть від підозрілого предмета якомога далі;
  • якось позначте місце знахідки;
  • негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102);
  • дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.

Особливу увагу звертайте на підозрілих осіб з нетиповою поведінкою. У чому виявляється така поведінка:

• часто озирається і має при собі підозрілий вантаж (коробки, валізи тощо);
  • цікавиться роботою об’єктів газо-, водо-, тепло-, енергозабезпечення, інших важливих підприємств;
  • знаходиться без явних на те причин біля залізничних мостів, автомобільних доріг, шляхопроводів та інших об’єктів із підозрілими предметами.

Запам’ятайте прикмети підозрілих людей і негайно повідомте про це працівникам поліції.

Звертайте увагу на підозрілі предмети в транспорті або в людних місцях (покинуті сумки, коробки тощо).  Будьте уважні!

У разі виявлення підозрілих предметів та підозрілих осіб  у публічних місцях на території громади просимо повідомляти за номерами телефону поліцейських офіцерів громади 0967274220; 0983380649; ДСНС - 101; поліції - 102.

Алгоритм дій при отриманні інформації анонімного повідомлення  терористичного характеру за посиланням

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!