Стрітення Господнє

Дата: 15.02.2023 08:47

15 лютого  відзначається Стрітення Господнє – важливе християнське свято, яке символізує зустріч Бога з людством. У цей день  Діва Марія і Йосиф прийшли з немовлям Ісусом у храм в Єрусалимі, щоб принести Богу подяку за первістка. Це сталося на 40-й день після Різдва.

У народі 15 лютого пов'язують із зустріччю зими і весни. Сьогодні це свято святкують усі католики та православні.

У цей день віряни несуть до церкви  свічки та воду, щоб освятити їх. Стрітенська свічка віддавна має велику пошану у людей, адже вона наповнена великою духовною силою та Божою благодаттю.

Вважається, що такі свічки можуть зберегти оселю від будь-яких небезпек, особливо від стихійних лих, грому та блискавки. Запалені свічки символізують  теплоту наших молитв. Після святкової літургії віряни намагаються донести освячені свічки  запаленими із церкви додому.

Вода ж, яку освятили на Стрітення, має цілющі властивості, допомагає лікувати  різні недуги  та біль.  Нею батьки окроплюють своїх дітей, коли благословляють в дорогу, промовляючи: «Нехай Бог тебе збереже». Стрітенська вода, як і стрітенська свічка, - основні символи свята та помічники на всі родинні незлагоди.

Щиро вітаємо зі святом Стрітення Господнього! У цей день світ прийняв свого майбутнього спасителя. Ми ж бажаємо, щоб він приніс нам радісну та довгоочікувану  звістку про наближення Перемоги та Миру для нашої Української землі!