Миропільська територіальна громада
Житомирської області

Офіційні роз'яснення

Дата: 22.02.2023 17:16
Кількість переглядів: 2483

Фото без опису

Шановні мешканці Миропільської громади!

На тлі активного обговорення статті депутата Арсень О. О., опублікованої у групі Facebook «Миропільська громада», щодо преміювання працівників органів місцевого самоврядування, вважаємо за необхідне дати офіційні роз'яснення.

Депутат Арсень О. О. дійсно неодноразово зверталася до селищної ради із запитами щодо розміру заробітних плат, надбавок та премій посадових осіб та працівників Миропільської селищної ради. Окрім завірених копій усіх необхідних документів, депутату Арсень було надано ЛИСТ, в якому роз’яснюються умови оплати праці в ОМС та законодавчі підстави для цього. Але депутат не вважала за потрібне довести це роз’яснення до відома громадськості, а вирішила створити резонанс у громаді, викладаючи окремі дані.

Перш за все, хочемо наголосити, що згідно з Постановою КМУ № 268 від 9 березня 2006 р.(зі змінами), складовою заробітної плати посадових осіб та службовців органів місцевого самоврядування є гарантовані законодавством України виплати: посадовий оклад, надбавки, доплати, премії.

Посадові оклади визначаються додатками 50, 55 вище згаданої Постанови.

Надбавки для посадових осіб за ранг регламентуються додатком 57 Постанови 268, за вислугу років – п.п. «4» п. 3 Постанови 268,  за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи – п.п. «в» п. 2 Постанови 268.

Премія – це один з видів доплат, що носить систематичний характер, спрямована на неуможливлення «зрівнялівки» оплати праці в ОМС та є складовою розрахунку заробітної плати.

Так, без преміювання посадові особи отримували б за місяць роботи «чистими» з усіма можливими надбавками:

- службовці без досвіду роботи – 5 192,25 грн;

- спеціаліст І категорії (людина за вищою освітою, відповідним фаховим рівнем та навичками) – 6 037,5 грн;

- провідний спеціаліст (з вищою освітою, досвідом роботи та стажем) – 6 906,9 грн;

- головний спеціаліст (з вищою освітою, відповідним фахом, високим рівнем здібностей та якостей, досвідом роботи та стажем) – 7 172,55 грн;

- начальник відділу (менеджер галузі, який відповідає за стан справ в ній, з досвідом роботи тощо) – 9 563,4 грн.

Вищезазначені суми подаються уже з урахуванням надбавки, без якої людям з освітою слід було б ще «доплачувати до мінімалки».

Дивлячись на вище наведені цифри, навіть враховуючи відсотки нарахованої премії, можна говорити про те, що ці зарплати співвідносні з зарплатами вчителів, лікарів, директорів установ тощо. Ні в якому разі не хочемо применшити важливість будь-якої праці, але все ж діапазон діяльності та відповідальності посадових осіб є дещо ширшим. Для того, щоб стимулювати залучення молодих високваліфікованих фахівців до роботи в громаді, які б сприяли її розвитку, потрібно запропонувати гідну заробітну плату.

Відповідати за життєдіяльність усіх галузей громади, особливо у час дії воєнного стану, зовсім нелегко. Ненормованість робочого дня і тижня, виконання завдань, що несуть пряму загрозу життю і здоров’ю працівникам ОМС та їхнім родинам, – це лише деякі умови праці, що важко порівняти з умовами праці у більш вузьких галузях. При цьому покладається відповідальність за безпеку, правопорядок, стабільність функціонування усіх сфер життєдіяльності. Слід зазначити, що працівники селищної ради з початку повномасштабного вторгнення не відмовились від виконання своїх обов’язків та не покинули межі країни.

Щодо результатів роботи за рік, з ними можна ознайомитися у ЗВІТІ СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ.

Попри війну, річний бюджет Миропільської громади був виконаний за доходами (без врахування трансфертів) на 110 відсотків, що дало можливість реалізувати багато проєктів.

Виплата заробітної плати працівникам селищної ради здійснювалась у межах фонду заробітної плати, що був затверджений при прийнятті бюджету на 2022 р. (рішення 14-ї сесії 8-го № 2 від 23.12.2021 р. ), та відповідно до Положення про преміювання та надання матеріальної допомоги працівникам селищної ради, затвердженого рішенням 2-ї сесії 8-го скликання від 24.12.2020 р. № 2 (додаток № 2 до Колективного договору на 2020 – 2025 рр.., затверджений Романівським управлінням праці та соціального захисту населення).

Хочемо наголосити, що впродовж року працівники селищної ради щомісяця добровільно робили внески на потребу ЗСУ, що становить близько 300 тисяч гривень.

У діях автора дописів у соцмережах вбачаємо образу честі і гідності та ділової репутації працівників ОМС, цілеспрямоване розхитування ситуації в громаді, безпідставне підбурення громадськості з метою задоволення своїх власних амбіцій, можливо, і політичних.

Шановні мешканці громади, зараз, як ніколи, час об’єднуватися і не піддаватися провокативним діям. Селищна рада завжди відкрита до діалогу, ми готові йти назустріч і роз’яснити будь-які питання в межах своєї компетенції. Наша головна мета – Перемога, наші завдання – наближати її, докладати усіх зусиль, аби підтримати наших Захисників!

Слава ЗСУ! Слава Україні!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь