З 1 квітня у Житомирській області стартує нерестова заборона на вилов риби.

Дата: 28.03.2023 12:55

З 1 квітня 2023 року у Житомирській області вступає в силу щорічна заборона на вилов риби. Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риби. Адже нерест – це найважливіший період в житті риб.

Відповідно до наказу Управління Держрибагентства у Житомирській області від 23 березня 2023 року № 16 затверджено терміни нерестового періоду, під час якого забороняється займатися риболовлею на водних об’єктах Житомирської області:

• з 1 квітня по 20 травня – на річках області та їх кореневих водах;

• з 1 квітня по 9 червня – на водосховищах;

• з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах.

Житомирський рибоохоронний патруль спільно з правоохоронними та природоохоронними службами посилено контролюватиме водойми області в нерестовий період.

Житомирський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо ж ви помітили порушення Правил рибальства або Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів, варто повідомляти на «гарячу лінію» Управління: (067) 414-60-74.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні вперше ввели окрему заборону на вилов щуки: вона вступила в дію з 15 лютого 2023 року.