У нашій громаді утворено ландшафтний заказник місцевого значення “Над Случчю”.

Дата: 31.03.2023 11:35

Рішенням  14 сесії VIII  скликання Житомирської обласної ради № 511 від 16.03.2023 року “Про оголошення нових та розширення меж існуючих об'єктів природо-заповідного фонду місцевого значення” на лівому березі р.Случ між смт Миропіль та с. Колодяжне на землях Миропільської селищної ради утворений ландшафтний  заказник місцевого значення “Над Случчю” площею 29 гектарів.

Основним завданням  заказника є охорона та збереження в природному стані унікальних та типових ландшафтів, видів,  занесених у Червону книгу України, а також збереження городища Колодяжне-3, яке  має історико-культурну цінність  території.

Пріоритетом охорони  в проєктованому  ландшафтному заказнику “Над Случчю” є охорона типових для місцевості  широколистяних лісів із  значним природоохоронним, водоохоронним, ґрунтозахисним, естетичним та історико-культурним значенням, а також популяції тварин та рослин, занесених у Червону  книгу України: підсніжника білосніжного, стрічкарки малинової, подалірія та регіонально рідкісного виду Житомирської області на крайній східній межі ареалу - живокоста серцевидного.

Ініціатором та  розробником обґрунтування створення заказника був миропільчанин Олександр Гриб.