18 травня - День вишиванки

Дата: 18.05.2023 11:16

“Бережи українське - носи вишиванку!”

Ліна Костенко

Вітаємо всіх з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, оскільки традиції вишивання мандрували крізь віки, їх продовжували, розширювали та шанували. Вишиванка змогла осучаснитись і залишитись такою, як тисячу років тому. Саме з нею уособлюють найкращі емоції та думки, адже вона увібрала в себе віковічну історію.

Вишиванка – це наша національна гордість, наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

День вишиванки особливий саме тому, що в кожній області, в кожному місті і селі українці об’єднані! Нас поєднало велике почуття поваги і любові до українських національних традицій, до країни, один до одного!

Нехай це чудове свято зітре кордони й об'єднає українців по всьому світу, а життя українців буде виткане  різнокольоровими нитками -  щастя, добра, злагоди, любові,  надії, віри та миру.

Бажаємо усім Божого благословення, нехай висока мудрість і сила тисячолітньої традиції надає натхнення в житті, укріплює українську ідентичність заради перемоги та  процвітання нашої країни.

СЛАВА УКРАЇНІ!