Увага! Пероральна вакцинація диких м'ясоїдних тварин

Дата: 23.05.2023 16:46

На території Житомирської області сказ залишається загрозою для здоров'я як тварин, так і людей. Зважаючи на такі обставини,  з метою забезпечення  стабільної епізоотичної ситуації, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Миропільській селищній раді погодила план проведення пероральної  вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Проведення пероральної імунізації відбудеться  26 та 27  травня 2023 року.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину буде здійснюватись на  теритоторії ТГ (за винятком населених пунктів, водних об'єктів, авто та залізничних шляхів і місць проведення польових робіт).

Принада безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. Усередині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращить епізоотичну ситуацію в регіоні.

Закликаємо мешканців громади з порозумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин: під час виявлення принад не руйнувати їх та не брати до рук. Також протягом цих днів  не відпускати домашніх тварин (собак) на самовигул.

Заздалегідь дякуємо за розуміння!